Olsztyn
sobota, 20 kwietnia, 2024

Taekwondo olimpijskie – olsztynianka ze złotym medalem

OlsztynTaekwondo olimpijskie - olsztynianka ze złotym medalem

Młoda zawodniczka taekwondo z Olsztyna, Aleksandra Kowalczuk, wywalczyła złoty medal w Stanach Zjednoczonych, będący kolejnym sukcesem w jej dynamicznie rozwijającej się karierze. Wygrane przybliżają zawodniczkę do udziału w Igrzyskach Olimpijskich w 2016 r.

Medal z najcenniejszego kruszcu Aleksandra Kowalczuk zdobyła na turnieju G2 US Open, który odbył się w dniach 20-25.01 w amerykańskim Orlando (Floryda). Olsztyńskiej zawodniczce trofeum zapewniły cztery wygrane walki, w tym trzy przed czasem.

Niemal każde następne zawody to dla olsztyńskiej sportsmenki kolejny sukces. Z większości turniejów objętych systemem rankingowym do Igrzysk Olimpijskich wracała z medalami. Start w prestiżowych turniejach klasy G1 w minionym roku w styczniu w Innsbrucku i we wrześniu w Moskwie zaowocował zdobyciem przez zawodniczkę kolejno złotego i srebrnego medalu. Dobra passa nie opuściła Aleksandry również w zakończonym 19 października międzynarodowym turnieju Serbia Open 2014 w Belgradzie, w którym zawodniczka zdobyła złoty medal. Ze złotem powróciła także w styczniu tego roku z turnieju G1 – Grecja Open, rozegranego w Salonikach.

Zaledwie 18-letnia zawodniczka AKS OSW Start Olsztyn jest uczennicą Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 Mistrzostwa Sportowego im. M. Bublewicza w Olsztynie.