5 C
Olsztyn
wtorek, 21 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Prawie 50 nowych wiat na ulicach Olsztyna

OlsztynPrawie 50 nowych wiat na ulicach Olsztyna

Olsztyńskie przystanki przeszły gruntowną przemianę – z ulic zniknęło wiele zniszczonych zadaszeń starego typu, a w ich miejsce pojawiły się nowoczesne i eleganckie wiaty.

reklama

Produkcja i montaż blisko 48 nowych wiat zostały zakończone w grudniu ubiegłego roku. Była to jak dotąd największa w historii Olsztyna wymiana wiat, które pojawiły się zarówno w najpopularniejszych wśród pasażerów miejscach oraz tam, gdzie do tej pory można było stanąć wyłącznie obok słupków przystankowych. Nowe zadaszenia utrzymane w szarej kolorystyce zostały wyposażone w gabloty informacyjne, ławki oraz kosze na śmieci (w zależności od lokalizacji).

Zarząd Dróg Zieleni i Transportu zapewnia, że nowe wiaty są nie tylko funkcjonalne, ale także świetnie wpisują się w miejską architekturę. Wykonawcą nowych zadaszeń na olsztyńskich przystankach (model Merkury), które już wcześniej można było zobaczyć na al. Warszawskiej, jest polska firma Budotechnika z Pilchowic.

reklama

JC

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
123
15 stycznia 2015 08:24

I gdyby jeszcze deszcz nie zacinał w twarz…

Anonimowo
13 stycznia 2015 13:08

Wszystko fajnie gdyby nie to, co z takimi przystankami robi jakaś hołota. Przykład: przystanek Uniwersytet-Prawocheńskiego

Popularne
Ogłoszenia