1 C
Olsztyn
czwartek, 2 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Włamali się do kościoła – nagła potrzeba modlitwy?

OlsztynWłamali się do kościoła - nagła potrzeba modlitwy?

Policjanci zatrzymali 25-letniego Arkadiusza M. i 21-letniego Piotra M., sprawców włamania do jednego z olsztyńskich kościołów. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

reklama

W środę (18.03) funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zostali powiadomieni o włamaniu do jednego miejscowych kościołów. Włamywacze po wyrwaniu krat w okienku piwnicznym kościoła ukradli laptopa z projektorem multimedialnym, gitarę akustyczną oraz jeden srebrny i dwa złote kielichy mszalne, a także pozłacaną puszkę na komunikaty, pieniądze i przewody elektryczne. Pokrzywdzeni wartość swoich strat wycenili na kwotę prawie 6 tys. zł.

Miejscy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu w wyniku pracy operacyjnej wytypowali sprawców przestępstwa. Dwa dni później dwóch zaskoczonych mieszkańców powiatu olsztyńskiego policjanci zatrzymali w miejscu ich zamieszkania. W trakcie przeszukania domu funkcjonariusze odzyskali rzeczy skradzione z kościoła.

CBŚP Olsztyn zatrzymała mężczyznę, który chciał kupić broń, by zabić policjanta
reklama

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem zostały przedstawione 25-letniemu Arkadiuszowi M. i 21-letniemu Piotrowi M.  Mężczyźni przyznali się do ich popełnienia. W trakcie przesłuchania oświadczyli, że włamali się do kościoła, bo potrzebowali pieniędzy na alkohol. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

reklama
reklama
reklama
reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
paczu
24 marca 2015 09:39

komunikanty!!!!!!!!!

Majkel
22 marca 2015 22:10

A skad „kościół” ma to wszystko już nikt nie wnika….

Popularne
Olsztyńscy policjanci badają okoliczności tej bulwersującej sprawy i udostępnili nagranie wideo