6 C
Olsztyn
środa, 24 kwietnia, 2024
reklama

Włamali się do kościoła – nagła potrzeba modlitwy?

OlsztynWłamali się do kościoła - nagła potrzeba modlitwy?

Policjanci zatrzymali 25-letniego Arkadiusza M. i 21-letniego Piotra M., sprawców włamania do jednego z olsztyńskich kościołów. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

reklama

W środę (18.03) funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zostali powiadomieni o włamaniu do jednego miejscowych kościołów. Włamywacze po wyrwaniu krat w okienku piwnicznym kościoła ukradli laptopa z projektorem multimedialnym, gitarę akustyczną oraz jeden srebrny i dwa złote kielichy mszalne, a także pozłacaną puszkę na komunikaty, pieniądze i przewody elektryczne. Pokrzywdzeni wartość swoich strat wycenili na kwotę prawie 6 tys. zł.

Miejscy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu w wyniku pracy operacyjnej wytypowali sprawców przestępstwa. Dwa dni później dwóch zaskoczonych mieszkańców powiatu olsztyńskiego policjanci zatrzymali w miejscu ich zamieszkania. W trakcie przeszukania domu funkcjonariusze odzyskali rzeczy skradzione z kościoła.

reklama

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem zostały przedstawione 25-letniemu Arkadiuszowi M. i 21-letniemu Piotrowi M.  Mężczyźni przyznali się do ich popełnienia. W trakcie przesłuchania oświadczyli, że włamali się do kościoła, bo potrzebowali pieniędzy na alkohol. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
paczu
24 marca 2015 09:39

komunikanty!!!!!!!!!

Majkel
22 marca 2015 22:10

A skad “kościół” ma to wszystko już nikt nie wnika….

Polecane
Ogłoszenia