fbpx
-0 C
Olsztyn
niedziela, 4 grudnia, 2022
reklama

Darmowe jabłka dla warmińsko-mazurskich organizacji

GalerieDarmowe jabłka dla warmińsko-mazurskich organizacji

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

O zapobieganiu marnotrawienia owoców, które zalegają w magazynach z powodu embarga nałożonego przez Rosję, dyskutowano dziś (16.03) w czasie konferencji w magazynie Banku Żywności w Olsztynie. 

Darmowe jabłka dla warmińsko-mazurskich organizacji Gustaw Marek Brzezin Galerie, Olsztyn, Wiadomości

Rosyjskie embargo uderzyło w polskich sadowników – mimo że niedługo rozpocznie się nowy sezon, nadal jest mnóstwo owoców do zbycia. W magazynie olsztyńskiego Banku Żywności odbyła się dziś (16.03) w tej sprawie konferencja, w której uczestniczyli m.in. Wojewoda Warmińsko-Mazurski Marian Podziewski, Marszałek Województwa Warmińsko–Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, Prezes Banku Żywności w Olsztynie Marek Borowski oraz Dyrektor OT Agencji Rynku Rolnego w Olsztynie Andrzej Milkiewicz. Zachęcano władze samorządów i organizacje pozarządowe do tego, aby zgłaszały się po darmowe owoce, które mogłyby rozdysponować w swoich jednostkach. Bo – wbrew pozorom – po darmowe jabłka nie ustawiają się kolejki.

Marcin Kulasek: Wojna polsko-polska skończy się, gdy przestanie się opłacać [OPINIA]

Bank Żywności w Olsztynie w okresie od sierpnia do grudnia ubiegłego roku zagospodarował 360 730 kg owoców i warzyw o wartości 235 113 złotych. W tym roku do czerwca planuje również przyjęcie kolejnych 200 000 kg jabłek, jednak do zagospodarowania jest znacznie większa ilość. Instytucje chętne do odbioru darmowych jabłek mogą kontaktować się z Bankiem Żywności w Olsztynie.

reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze