fbpx
1 C
Olsztyn
czwartek, 1 grudnia, 2022
reklama

Olsztyn miastem przyjaznym dla biznesu

OlsztynOlsztyn miastem przyjaznym dla biznesu

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W ubiegłym tygodniu zaprezentowano raport 10 lat sektora nowoczesnych usług biznesowych w Polsce, które zyskują coraz większe znaczenie w naszym regionie. 

O potencjale biznesowym poszczególnych miejsc w kraju mówił m.in. Sławomir Majman, prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Szef PAIiIZ-u stwierdził, że sektor usług biznesowych jest najbardziej sprawiedliwy właśnie pod względem rozłożenia regionalnego. Mimo że – jak pokazuje raport, który analizował centra usług biznesowych w 23 polskich miastach – inwestorzy celują przede wszystkim w większe ośrodki, to zauważalne jest też zainteresowanie mniejszymi ośrodkami.

Jak widać, sektor usług biznesowych zyskuje na znaczeniu na Warmii i Mazurach. W samym Olsztynie jest coraz więcej powierzchni biurowych – mamy ich ok. 45 tys. m2. Dziś stolica Warmii i Mazur jest uznawana za miasto z czołówki liczących się nowych lokalizacji. Potencjalnych inwestorów kuszą przede wszystkim niskie koszty pracy, odpowiednio wykształcone kadry oraz niskie ceny wynajmu powierzchni biurowej. W Olsztynie zainwestowały już takie firmy jak Bank Citi Handlowy, Transcom, Trade Group Call Centre czy Prudential.

Pełny raport dostępny jest TUTAJ.

reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze