fbpx
-5 C
Olsztyn
czwartek, 9 grudnia, 2021
reklama

Będzie blokada DK16

reklama

Poniedziałkowy (16.03) protest związany jest z walką o wpisanie drogi krajowej nr 16 do rządowego „Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014–2023”.

Na fatalny stan strategicznej dla regionu drogi wskazywali od dawna zarówno samorządowcy, jak i, przede wszystkim, sami kierowcy. Nieuwzględnienie jej w rządowym projekcie wywołało falę niezadowolenia wśród mieszkańców Warmii i Mazur. W sprawę włączyli się m.in. parlamentarzyści z regionu, przedstawiciele władz samorządu, ale także biznesmeni i przedsiębiorcy, podejmowano też próby interwencji w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju. O zaangażowanie w inicjatywę wielokrotnie apelował również poseł PiS-u Jerzy Szmit, który uprzedzał, że wyłączenie drogi z projektu oznacza ostateczne przypieczętowanie wykluczenia komunikacyjnego naszego województwa w dającej się przewidzieć przyszłości (czytaj TUTAJ)

Dziś (12.03) poinformował o planowanej blokadzie krajowej „16”: – Naszym celem jest zwrócenie uwagi rządu na konieczność modernizacji DK 16 i wobec tego nasz protest zorganizujemy tak, aby był on możliwie nieuciążliwy dla użytkowników drogi. Modernizacja tej kluczowej dla życia gospodarczego drogi leży w naszym wspólnym interesie. 

reklama

Blokada drogi krajowej nr 16 odbędzie się w poniedziałek (16.03) między godz. 16.30 a 17 przy wylocie z Olsztyna w kierunku Mrągowa na skrzyżowaniu z drogą gminną w kierunku Klebarka Małego.

Czytaj też:  Mieszkańcy osiedla protestują przeciw likwidacji ogólnodostępnych miejsc postojowych
Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama