fbpx
1 C
Olsztyn
czwartek, 1 grudnia, 2022
reklama

Policyjne kontrole prędkości – bilans dnia to prawie 130 mandatów

OlsztynPolicyjne kontrole prędkości - bilans dnia to prawie 130 mandatów

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W środę (11.03) na drogach powiatu olsztyńskiego zaroiło się od policyjnych patroli. Policjanci w radiowozach oznakowanych i nieoznakowanych oraz z laserami w dłoniach sprawdzali, jak kierowcy stosują się do ograniczeń prędkości. Wyniki? Prawie 130 mandatów, 2 wnioski do sądu, 15 pouczeń. Wszyscy skontrolowani kierowcy byli trzeźwi.

Policjanci cyklicznie skupiają swoją uwagę na kierowcach łamiących ograniczenia prędkości. Tak było także wczoraj (11.03) na terenie powiatu olsztyńskiego. Policjanci drogówki przeprowadzili wojewódzkie działania „Prędkość”. Kilkudziesięciu funkcjonariuszy z laserami, kamerami wideorejestratorów dyscyplinowało tych, którzy mieli „za ciężką nogę”. Efektem kilkugodzinnych działań było skontrolowanie blisko 170 pojazdów, w tym prawie 140 kontroli związanych było z przekroczeniem dozwolonej prędkości. Policjanci wystawili 130 mandatów, w 15 przypadkach poprzestali na pouczeniu, skierowano także dwa wnioski o ukaranie do sądu. Wszyscy kontrolowani kierowcy byli trzeźwi.

Jak podkreśla Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie, niezmiennie od lat to właśnie nadmierna prędkość jest przyczyną największej liczby wypadków na drogach: one są najbardziej poważne, najwięcej osób traci w nich życie oraz ponosi ciężkie obrażenia. Tylko w 2014 roku na drogach regionu doszło do 511 wypadków z przyczyny nadmiernej prędkości: 46 osób poniosło śmierć, a 704 zostało rannych. Warto zauważyć, że niefrasobliwe podejście do ograniczeń prędkości staje się jeszcze bardziej niebezpieczne, gdy kierowcy i pasażerowie ignorują  obowiązek używania pasów bezpieczeństwa – wtedy nietrudno o tragedię.

reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze