16 C
Olsztyn
niedziela, 14 kwietnia, 2024

Tradycja w parze z wypoczynkiem, czyli święta inaczej

Kolorowe pisanki, aromat mazurka i słodkie upominki od zajączka… To tylko niektóre zwyczaje, tworzące wielowiekową tradycję najważniejszego i najstarszego chrześcijańskiego święta – Wielkanocy.

Tradycja w parze z wypoczynkiem, czyli święta inaczej hotel Artykuł sponsorowany, Wiadomości

Oczekiwanie na Niedzielę Wielkanocną, upamiętniającą zmartwychwstanie Jezusa, zaczyna się właściwie już od Środy Popielcowej, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu. Jednak najważniejszy jest ostatni tydzień postu, zwany Wielkim Tygodniem i samo Triduum Paschalne, czyli Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota. To szczególny czas skupienia i wyczekiwania, poprzedzający bardzo radosny Dzień Zmartwychwstania Pańskiego. Te święta łączą w sobie w radość i skupienie, tradycje pełne zabawy i obrzędy, wymagające powagi. A wszystkie te uczucia wspaniale jest dzielić z najbliższymi, czyli naszą rodziną i przyjaciółmi. W końcu nieodłączną częścią każdych świąt są większe lub mniejsze rodzinne spotkania.

Z czym kojarzy się Wam okres Wielkanocy? Z zapachami babki drożdżowej i mazurków, pieczonych wcześniej, lecz pieczołowicie “oszczędzanych” na tę wyjątkową niedzielę, z pierwszymi wiosennymi porządkami, przygotowywaniem koszyczka ze święconką i niecierpliwym dziecięcym wyczekiwaniem na poszukiwanie prezentów od wielkanocnego zajączka i obfite świętowanie śmigusa-dyngusa… To piękne zwyczaje, które co roku pielęgnujemy w naszych domach. A gdyby tak w tym roku spędzić ten czas zgodnie z tradycjami, ale nieco inaczej? Ciekawą alternatywę dla domowych świąt oferuje Hotel Star-Dadaj. Tutaj będziecie mogli naprawdę wypocząć, nie rezygnując z elementów tradycyjnych świąt. Położenie obiektu nad samym jeziorem i wśród lasów z pewnością dodatkowo uprzyjemni Wam wielkanocny pobyt.

Choć święta to czas wolny od pracy, często trzeba się sporo namęczyć, żeby móc przez jeden lub dwa dni naprawdę “poświętować”. Sprzątanie, pieczenie, gotowanie, a przy tym upilnowanie wszędobylskich pociech… Miło by było uwolnić się od tych obowiązków na te kilka dni, a zarazem spędzić je zgodnie z tradycją, prawda? W Hotelu Star-Dadaj będziecie mieli czas zarówno na pielęgnowanie wielkanocnych zwyczajów, jak i na wypoczynek. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę w naszej restauracji będziemy serwować postne dania, wspólnie pomalujemy pisanki na wielkanocny stół. Przygotujemy też razem koszyczki ze święconką, które poświęcimy w położonym w pobliskim Ramsowie, zabytkowym XVIII-wiecznym kościele. W czasie wolnym będziecie mogli skorzystać z licznych atrakcji, łączących relaks z aktywnym spędzaniem czasu – np. z basenu, sauny, hali sportowej i stołu bilardowego. Chętni będą mogli wziąć udział w zawodach sportowych – meczu piłki wodnej na basenie lub meczu piłki nożnej w sali sportowej. Dla dzieciaków przygotowaliśmy specjalne animacje, zabawę w Małpim Gaju oraz projekcje filmowe.

W Niedzielę Wielkanocną czeka Was prawdziwa uczta – szef kuchni przygotuje uroczyste śniadanie i obiad świąteczny z tradycyjnymi potrawami i ciastami na deser. Dzieci z pewnością ucieszą się z zabawy w szukanie wielkanocnego zajączka. A po obiedzie czas umili Wam przejażdżka bryczkami po malowniczej okolicy, zaś wieczorem ogrzejecie się przy ognisku z kiełbaskami i grzanym winie. Także tradycji Lanego Poniedziałku musi stać się zadość – śmigus-dyngus uczcimy na basenie, gdzie wody na pewno nie zabraknie!

Zaraz… czy to już koniec? Poniedziałek Wielkanocny to wprawdzie ostatni dzień świąt, ale Wy możecie w WarmiaMazurybardzo atrakcyjnej cenie przedłużyć wypoczynek w Hotelu Star-Dadaj. Święta w hotelu – brzmi dziwnie? Wcale takie nie jest – tak spędzony czas da Wam poczucie prawdziwego relaksu i odpoczynku od codzienności, a przy tym nie zrezygnujecie z pielęgnowania świątecznych zwyczajów. Sprawdźcie sami!

logo Star Dadaj granatowe
Kliknij aby zobaczyć pełną ofertę