-1 C
Olsztyn
środa, 8 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Obchodzimy dziesiątą rocznicę śmierci polskiego papieża

OlsztynObchodzimy dziesiątą rocznicę śmierci polskiego papieża

Dokładnie dekadę temu, 2 kwietnia 2005 roku, zmarł w Watykanie Jan Paweł II. 

reklama

Na Biskupa Rzymu wybrano go 16 października 1978, czyniąc Karola Wojtyłę Janem Pawłem II. Swój długi, niemal 30-letni pontyfikat, polski papież pełnił aż do śmierci, mimo licznych spekulacji i sugestii ustąpienia z funkcji ze względu na zły stan zdrowia. Zmarł w jednym z watykańskich szpitali 2 kwietnia 2005 roku o godz. 21.37 czasu miejscowego. Kilka dni później, 8 kwietnia, na placu św.. Piotra odbyły się uroczystości pogrzebowe, które zgromadziły ok. 300 tys. wiernych, a także głowy państw z całego świata i przedstawicieli różnych religii.

Kanonizowany w ubiegłym roku papież przyjechał do naszego miasta podczas pielgrzymki do Polski w czerwcu 1991 roku. W czasie swojej wizyty odwiedził m.in. pacjentów Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego oraz zawitał do Wyższego Seminarium Duchownego „Hosianum”.

reklama

W rocznicę śmierci – 2 kwietnia – dla uczczenia jego pamięci punktualnie o godz. 21.37 na budynku olsztyńskiego ratusza wyświetlony zostanie wizerunek Papieża Polaka. Projekcja wyświetlana będzie do północy.

Więcej o Janie Pawle II i jego wizycie w Olsztynie czytaj TUTAJ.

reklama

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne