fbpx
13 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Najmłodsi będą uczyć się szycia w parku

OlsztynNajmłodsi będą uczyć się szycia w parku

Instalacja edukacyjna, wygrana w konkursie “To dla mnie ważne”, już stoi w Parku Centralnym. Z atrakcji będzie można skorzystać jeszcze w tym tygodniu.

reklama

Podczas głosowania Olsztyn zdystansował m.in. Słupsk, Tychy, Chorzów i Szczecin. Dlatego najmłodsi odwiedzający plac zabaw w Parku Centralnym będą mogli korzystać z edukacyjnej instalacji “Dizajn ze sznurka”. Nie powstałaby, gdyby nie pomysł na pracę magisterką dwóch studentek ze Śląskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Podczas studiów brałyśmy udział w międzynarodowym projekcie związanym z zagospodarowaniem przestrzeni publicznej – tłumaczy Magdalena Zawieja. – Zauważyłyśmy, że w obu miastach, których dotyczyło zadanie, jest silna grupa twórców ludowych. Stwierdziłyśmy, że damy im szansę pokazać się w niekonwencjonalny sposób i w ten sposób będziemy łączyć pokolenia.

reklama

Kluczowy jest fakt, że to na tyle uniwersalne przedsięwzięcie, że można je zorganizować praktycznie wszędzie – przyznaje Magdalena Stołek.

Edukacyjna instalacja to dwa panele do nauki techniki haftu krzyżykowego lub szycia, ale w skali makro. To przy okazji szansa na ćwiczenie umiejętności manualnych i współpracy.

reklama

Współpraca jest bardzo ważna w naszym projekcie – dodaje Magdalena Zawieja. – Panele są na tyle szerokie, że trudno jest samemu pracować. To poniekąd wymusza współpracę pomiędzy dziećmi albo rodzicami i dziećmi. Dwie osoby przy pomocy sznurka tworzą wzór, korzystając z instrukcji, która jest umieszczona przy każdym zaprojektowanym przez nas szablonie.

Sznurki i pozostałe akcesoria niezbędne do zabawy będą dostępne w pobliskim Muzeum Nowoczesności w Tartaku Raphaelsohnów.

Bardzo cieszymy się, że taka instalacja powstała w naszym mieście – mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. – Staramy się przekazywać najmłodszym jak najwięcej z tradycji regionu, a takie panele doskonale wpisują się w edukację dzieci.

W konkursie Fundacji Aviva “To dla mnie ważne” na Park Centralny głos oddało ponad 3,5 tys. osób. Z instalacji będzie można korzystać już pod koniec tygodnia.

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji Odważny jak Łukasz Michnik? Mówi prawdę o Konfederacji