Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
-1.2 C
Olsztyn
czwartek, 12 Grudzień, 2019

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Wiemy, jak będzie wyglądał Dworzec Zachodni

reklama

Apele społeczników zostały wysłuchane – PKP pokazało, jak ma wyglądać zmodernizowany Olsztyn Zachodni. Ostateczny projekt znacząco różni się od tego pierwszego, przedstawionego kilka lat temu. 

Działania olsztyńskich społeczników – Forum Rozwoju Olsztyna oraz Wizji Lokalnej – w sprawie Dworca Zachodniego sięgają 2011 roku. Wtedy to PKP przedstawiło pierwszy projekt przebudowy. Mimo wielokrotnych apeli nie był on prezentowany mieszkańcom, nie przeprowadzono w tej sprawie konsultacji społecznych.

reklama

Po kolejnym przesunięciu terminu rozpoczęcia remontu Dworca Zachodniego FRO wystąpiło z apelem do Mirosława Pawłowskiego, pełniącego obowiązki Prezesa Zarządu PKP SA, o udostępnienie projektów remontu obu olsztyńskich dworców oraz umożliwienie mieszkańcom Olsztyna zgłoszenie uwag do ich wyglądu i funkcjonalności (TUTAJ).

Przyniosło to oczekiwany skutek – PKP pokazało wizualizacje mniejszego z olsztyńskich dworców po planowanym remoncie.

Wprawdzie PKP nie zorganizowało na przekór mieszkańcom konsultacji, mimo to widać, iż pierwszy i ostateczny projekt różnią się znacząco od siebie, na korzyść tego, który zostanie zrealizowany – komentują członkowie FRO.

Prace modernizacyjne mają się rozpocząć jeszcze w tym roku. W ramach przebudowy zaplanowano m.in. poczekalnię ogrzewaną, poczekalnię otwartą czy wiatę rowerową.

reklama

grudzień, 2019

13GRU18:00Spektakl "Słoń" Łukasza Staniszewskiego w GietrzwałdzieGminny Ośrodek Kultury w Gietrzwałdzie, Kościelna 1

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
reklama

10 KOMENTARZE

  1. Wspolczuje jednemu z drzew: bedzie musialo rosnac w budynku (rys. 2)
    Szkoda ze na rysunku nie ma skali (np ludzi).Jesli przyjac za skale stojaki do rowerow to wyglada na bardzo malutki. Pan architekt tez sie nie pochwalil swoimi umiejetnosciami obslugi programu graficznego 🙂
    Nie wiem co sadzic o projekcie: nie wiem, po ktorej stronie maja byc tory, gdzie ma byc wejscie, czy bedzie jakas ladna salka oczekiwania na pociag….

  2. Szkoda, że nie zdobyto się na replikę dworca sprzed wojny i zmiany nazwy na „Dworzec Stare Miasto”. Design drewna z betonem jeszcze naszym zdolnym architektom nie wychodzi. A aranżacja terenu wokół, zwłaszcza zielenią, to strefa zapomnienia i ignoranctwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Konkurs

Warte uwagi

Niesamowite! To jedyny taki Sylwester w Olsztynie! Jednak jest co robić w tym nudnym mieście?

Oferta sylwestrowa w mieście nie rozpieszcza. Dlatego naprzeciw znudzonym i spragnionym dobrej zabawy wychodzi Hookah Club. Mieszczący się przy ul. Hugona Kołłątaja 1 Hookah Club...

Świąteczna oferta pracy. Zarabiaj w Holandii. Bonus 390 Euro!

Potrzebujesz na święta dorobić trochę gotówki? Marzy Ci się wyjazd za granicę? Biuro pracy Axidus oferuje możliwość miesięcznego wyjazdu w ramach pracy dodatkowej do...

Gala MMA wraca do Olsztyna! Hala Urania już 13 grudnia

Już 13 grudnia, o godzinie 19, w Hali Uranii odbędzie się 26 edycja gali MMA Celtic Gladiator. Po rocznej przerwie, gladiatorzy powracają do Olsztyna. Celtic...

RABATOL.PL

X