fbpx
20 C
Olsztyn
poniedziałek, 2 października, 2023

Miasto wycofuje papierowe sieciówki

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Miasto wycofuje papierowe sieciówki

OlsztynMiasto wycofuje papierowe sieciówki

Już od 1 marca 2016 roku możliwość kupienia biletu sieciowego i trzydziestodniowego będzie wiązała się z koniecznością posiadania Olsztyńskiej Karty Miejskiej.

reklama

Zarząd Dróg Zieleni i Transportu chce ujednolicić system biletów długoterminowych, dlatego wycofywane są dotychczasowe sieciówki papierowe. Tradycyjną sieciówkę otrzymamy tylko w sytuacji, gdy kupujemy bilet okresowy po raz pierwszy – zaznaczają pracownicy olsztyńskiego ZDZiT-u.

Jak wyrobić OKM? 

reklama

Wniosek ze zdjęciem i kopiami dokumentów potwierdzającymi zniżkę (legitymacja szkolna, legitymacja studencka, dokumenty potwierdzające uprawnienia emeryckie i rentowe) można złożyć we wszystkich Punktach Obsługi Klienta ZDZiT-u lub drogą elektroniczną za pośrednictwem strony internetowej www.kartamiejska.olsztyn.eu. Wydanie OKM od chwili złożenia wniosku odbywa się po dwóch-trzech dniach.

Dlaczego warto mieć Olsztyńską Kartę Miejską?

  • to jedyny dokument, jaki należy posiadać przy sobie, wsiadając do autobusu lub tramwaju;
  • podczas kontroli biletów w pojeździe wystarczy okazać OKM, okazywanie legitymacji szkolnej i studenckiej lub innego dokumentu upoważniającego do ulgi już nie będzie konieczne;
  • w przypadku zgubienia OKM istnieje możliwość odzyskania już wykupionego biletu miesięcznego (wystarczy zwrócić się w tej sprawie do któregoś z Punktów Obsługi Klienta ZDZiT-u);
  • nie stoimy w kolejkach– kupienie biletu sieciowego lub doładowywanie tzw. elektronicznej portmonetki można zrealizować przez internet lub w biletomacie stacjonarnym.
reklama
reklama
reklama

3 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Ela
13 lutego 2016 15:42

Maciek Ciunowicz!!!

Przemek
13 lutego 2016 15:37

Same utrudnienia. W biletomatach ciągle są jakieś problemy o nie można doładować. :/

Polecane
Ogłoszenia