0
3.8 C
Olsztyn
piątek, 5 grudnia, 2025
reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Łącznie 44

Wiadomości13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Łącznie 44

W Polsce potwierdzono 13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem; łącznie chore są 44 osoby – poinformowało w czwartek rano Ministerstwo Zdrowia. Dwa nowe przypadki odnotowano na Mazowszu, cztery w Lubelskiem, trzy na Dolnym Śląsku, trzy na Śląsku i jeden w Łódzkiem.

reklama

Dwóch pacjentów na Mazowszu, podobnie jak pozostali chorzy w tym województwie, hospitalizowanych jest w Warszawie. Razem daje to sześć potwierdzonych przypadków zakażenia w Mazowieckiem. Pierwszy odnotowano w niedzielę.

Sześć przypadków jest już również w województwie lubelskim. Wszyscy czworo pacjenci, o których poinformował w czwartek resort, są w szpitalu w Lublinie. Pacjent, u którego we wtorek potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia w tym regionie, przebywa natomiast w szpitalu Bełżycach, a pacjentka z drugim przypadkiem także w Lublinie.

reklama

Troje pacjenci z Dolnego Śląska ze stwierdzonym koronawirusem są w szpitalach we Wrocławiu i w Oleśnicy. Rzeczniczka Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego Urszula Małecka poinformowała w czwartek, że pacjenci w stolicy Dolnego Śląska to dwaj mężczyźni w młodym i w średnim wieku. Łącznie hospitalizowanych w województwie jest sześć osób z koronawirusem, a jedna zakażona przebywa w kwarantannie domowej. Pierwszy przypadek potwierdzono w piątek.

Troje pacjenci ze Śląska są w szpitalach w Sosnowcu, Chorzowie i Zawierciu. Łącznie na terenie województwa przebywa 11 osób z potwierdzonym koronawirusem. Poza wspomnianymi pięcioro pacjentów jest w Raciborzu i troje w Cieszynie. Pierwsze przypadki potwierdzono w niedzielę.

Jeden pacjent w województwie łódzkim jest hospitalizowany w Łodzi. To drugi przypadek w tym województwie. Pierwszy stwierdzono w środę u młodej kobiety, która przebywa także w szpitalu w Łodzi.

W sumie w Polsce potwierdzono 44 przypadki zakażenia koronawirusem. Resort zdrowia codziennie aktualizuje te dane. O pierwszym polskim przypadku pacjenta zarażonego wirusem SARS-CoV-2 poinformował 4 marca, tydzień temu. Był to mężczyzna, który przyjechał z Niemiec autokarem. Trafił on do szpitala zakaźnego w Zielonej Górze. Obecnie osoby, u których wykryto tę chorobę przebywają m.in. w placówkach we Wrocławiu, Ostródzie, Szczecinie, Poznaniu, Krakowie.

Przeczytaj także

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Włącz powiadomienia e-mail
Wyślij maila o
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Co zabrać na masaż tajski w Warszawie?

Oto wszystko, co warto wiedzieć przed wizytą.

Jak wybrać agencję SEO, aby współpraca przyniosła realny wzrost widoczności?

Działania będą skuteczne, jeśli zostaną odpowiednio dopasowane.

Co ile motogodzin wymieniać olej w ciągniku?

Olej starzeje się w zależności od intensywności pracy silnika.

Jakie buty wybrać na zimę?

Na co zwrócić uwagę wybierając zimowe obuwie?

Hale namiotowe w rolnictwie – o czym pamiętać podczas budowy hali na pasze, płody rolne i nawozy?

Hale namiotowe to jedno z rozwiązań, które zyskuje na popularności w rolnictwie.

Prezent dla ojca, zięcia, teścia i brata – najlepsze upominki dla mężczyzn są na wyciągnięcie ręki!

Wybór prezentu dla mężczyzny potrafi być ogromnym wyzwaniem! W przeciwieństwie do kobiet mężczyźni rzadziej dzielą się informacją na temat swoich potrzeb, czy marzeń.

Odkryj na święta sklep Zakątek Zdrowia. Warsztaty, prezenty i ekologiczne nowości

W grudniu Zakątek Zdrowia przygotował dla klientów prawdziwy pakiet świątecznych atrakcji i inspiracji zakupowych.

Najbardziej luksusowe delikatesy w Olsztynie? Sklep z produktami premium z całego świata

Limitowane oliwy, sery za 200 zł i babeczki Dolce & Gabbana. Nowy butik spożywczy na Jarotach zachwyca jakością i rzemieślniczym asortymentem

Jakich tkanin unikać przy zwierzętach w domu?

Tkaniny wrażliwe na pazury i sierść.
reklama
reklama