0
4.9 C
Olsztyn
sobota, 13 grudnia, 2025
reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Zostawili go na pewną śmierć w płonącym trzcinowisku? Tragedia nad jeziorem Dargin

WęgorzewoZostawili go na pewną śmierć w płonącym trzcinowisku? Tragedia nad jeziorem Dargin

Początek wiosny nie zawsze przynosi wyłącznie porządki i spokojne przygotowania do sezonu wiosennego. W Harszu, nad jeziorem Dargin, jedno z takich działań zakończyło się śmiercią człowieka.

reklama

Pożar i dramatyczne skutki

Do tragicznego zdarzenia doszło 29 marca 2025 roku w miejscowości Harsz w gminie Pozezdrze. Podczas prac porządkowych prowadzonych nad jeziorem Dargin, doszło do pożaru traw, krzaków i trzcinowiska. W działaniach uczestniczyli trzej mężczyźni: Mirosław C., Krzysztof D. oraz Henryk S. Jak ustalili śledczy, Mirosław C. miał rozpalić ogień, by pozbyć się gałęzi i traw. Ogień szybko się rozprzestrzenił i objął znacznie większy obszar.

Krzysztof D. oraz Henryk S. próbowali ugasić ogień, jednak Mirosław C. miał opuścić miejsce zdarzenia, mimo że wiedział, iż pozostali dwaj mężczyźni zostali na miejscu. Po pewnym czasie Henryk S. zrozumiał, że nie poradzą sobie z żywiołem i wezwał straż pożarną. Niestety, nie poinformował dyspozytora, że na miejscu nadal przebywa Krzysztof D. Nie przekazał tej informacji również strażakom OSP, którzy jako pierwsi dotarli na miejsce. Dopiero po zakończeniu akcji gaśniczej znaleziono ciało Krzysztofa D.

reklama

Zarzuty i dalsze śledztwo

W dniu 31 marca 2025 roku Prokuratura Rejonowa w Giżycku wszczęła śledztwo. Dzień później, 1 kwietnia, prokurator przedstawił zarzuty dwóm mężczyznom: 47-letniemu Mirosławowi C. oraz 77-letniemu Henrykowi S. Obaj usłyszeli zarzuty nieumyślnego spowodowania śmierci oraz narażenia Krzysztofa D. na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Według ustaleń prokuratury, Mirosław C. miał umyślnie podpalić gałęzie i trawy, wiedząc, że Krzysztof D. nadal znajduje się na działce, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Z kolei Henryk S., odpowiedzialny za nadzór nad pracami, miał zlecić gaszenie pożaru Krzysztofowi D., a następnie wezwał pomoc, nie informując o obecności mężczyzny na miejscu.

Obu podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. Zastosowano wobec nich wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji. Mirosław C. nie przyznał się do winy, złożył wyjaśnienia częściowo zgodne z ustaleniami śledczych. Henryk S. częściowo przyznał się do zarzucanego mu czynu. Śledztwo prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Giżycku jest w toku.

źródło: Prokuratura Okręgowa w Olsztynie

Przeczytaj także

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Włącz powiadomienia e-mail
Wyślij maila o
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Jak przygotować gabinet stomatologiczny do codziennej pracy? Niezbędne materiały i akcesoria

Właściwe przygotowanie gabinetu stomatologicznego gwarantuje bezpieczeństwo i efektywność pracy.

Horyzonty Przyszłości: Prognoza Dominacji Technologii i Filamentów w Świecie Druku 3D

Technologia druku 3D dynamicznie przekształca się w pełnoprawny sektor przemysłowy i konsumencki.

Czym są opakowania typu display?

Displaye łączą funkcję ochronną z prezentacyjną.

Metody testowania wytrzymałości i odporności ubrań roboczych

Profesjonalna odzież robocza przechodzi szereg testów, aby zapewnić bezpieczeństwo i trwałość.

Okulary przeciwsłoneczne w górach – jak chronić oczy na dużej wysokości?

Silne nasłonecznienie, odbicie promieni słonecznych od śniegu i zwiększone promieniowanie UV stwarzają ryzyko uszkodzeń oczu.

Indywidualny projekt domu – od pomysłu do realizacji

Indywidualny projekt domu to spersonalizowany proces tworzenia przestrzeni mieszkalnej, dopasowany do konkretnych potrzeb.

Sprawy rozwodowe a wywiad gospodarczy w biznesie

Wywiad gospodarczy pozwala uporządkować fakty, zweryfikować informacje i przygotować dowody

Świąteczne zakupy w Intermarché Olsztyn. Zabawki, dekoracje, słodycze i gotowe specjały na świąteczny stół

Przedświąteczne zakupy w jednym miejscu. Intermarché Olsztyn z ofertą świąteczną.

Najczęstsze błędy przy zabezpieczaniu ładunku i jak ich unikać?

Nieprawidłowe zabezpieczenie ładunku generuje straty finansowe i obniża zadowolenie klientów.

Pomysły na prezenty, które trafią w serce każdego pasjonata rolnictwa

Świat rolnictwa oferuje zaskakująco wiele praktycznych i inspirujących propozycji.
reklama
reklama