8 C
Olsztyn
czwartek, 19 grudnia, 2024
reklama

Konkurs Modernizacja Roku. Możesz zagłosować na inwestycje z naszego regionu

OlsztynKonkurs Modernizacja Roku. Możesz zagłosować na inwestycje z naszego regionu

Wystartowało głosowanie w plebiscycie internetowym konkursu Modernizacja Roku & Budowa XXI w. Inwestycje z województwa warmińsko-mazurskiego są jednymi z wielu, które można wesprzeć poprzez oddanie swojego głosu.

Jak wziąć udział?

Głosowanie odbywa się drogą elektroniczną, na stronie internetowej organizatora plebiscytu, co sprawia, że jest bardzo wygodne i dostępne dla wszystkich. Żeby wziąć w nim udział, wystarczy wejść na stronę internetową konkursu: www.modernizacjaroku.org.pl/ kliknąć przycisk „zagłosuj” i podać podstawowe dane.

Zagłosuj na warmińsko-mazurskie

Zachęcamy wszystkich mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego do wzięcia udziału w plebiscycie. To wspaniała okazja, aby wyrazić swoją opinię na temat obiektów w naszym regionie. Wybór nie będzie łatwy, ponieważ do konkursu zostało nominowanych wiele budynków. Wśród kandydatów znajdują się m.in. budynek biurowy Nadleśnictwa Olsztyn, Teatr AGT w Olecku, poddasze Katedry pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Andrzeja Apostoła we Fromborku oraz skarbca katedralnego, budynek informacji i obsługi turystów wraz z zagospodarowaniem terenu na terenie Ośrodka Edukacji Historyczno-Przyrodniczej „Wilczy Szaniec” Nadleśnictwa Srokowo, czy też Osiedle Sterowców przy ul. Hynka w Dywitach.

Przy wyborze zwycięzcy warto zwrócić uwagę na różne aspekty modernizacji, takie jak estetyka, funkcjonalność czy ekologia.

Wzrost znaczenia konkursu

Konkurs „Modernizacja Roku” oraz „Budowa XXI w.”, mający swoje korzenie w 1999 roku, z roku na rok zdobywa coraz większą popularność. Liczba zgłoszeń stale rośnie, a jego idea jest tak inspirująca, że powstają lokalne konkursy promujące inicjatywy i osiągnięcia na szczeblu miejskim czy gminnym.

Znaczenie polskiego dziedzictwa

Już od pierwszej edycji konkursu było jasne, że w Polsce nie brakuje wartościowych inwestycji, które mają na celu ochronę naszego dziedzictwa narodowego. Polski projektant i wykonawca, podejmując wyzwania modernizacyjne, dowodzą swojej wartości na rynku.

Współpraca i metody pracy

Dzięki współpracy z administracją państwową, samorządami oraz innymi instytucjami, konkurs zdobywał informacje o modernizacjach na terenie całego kraju. Pomimo zmian koniunktury, Jury Konkursu utrzymuje niezależność i autorytet.

Spotkania i seminaria

Organizowane są również spotkania i seminaria dla laureatów oraz osób związanych z ideami konkursu. Dzięki temu można poznać opinie uczestników, co pozwala na kształtowanie dalszych celów i priorytetów konkursu.

Gala wręczenia nagród

Spektakularnym wydarzeniem kończącym edycje konkursu jest uroczystość wręczenia nagród, która odbywa się w salach Zamku Królewskiego w Warszawie z udziałem przedstawicieli ministerstw.

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Helmut
23 kwietnia 2023 22:57

Mój opa z Bartąga mówił na to entartete kunst. Nauczcie się najpierw odróżniać brzydkie od ładnego. Osobom o zdrowym poczuciu estetyki nie macie nic do zaoferowania

Polecane