0
3.8 C
Olsztyn
piątek, 5 grudnia, 2025
reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Sukcesy młodych szablistów z Olsztyna na Mistrzostwach Polski

WiadomościSukcesy młodych szablistów z Olsztyna na Mistrzostwach Polski

W miniony weekend miały miejsce Mistrzostwa Polski młodzików w szabli. Pojawili się tam szabliści i szablistki z UKS Hajduczek Olsztyn.

reklama

W Kobyłce (12-13 czerwca) odbyły się Mistrzostwa Polski młodzików w szabli. Pierwszego dnia mistrzostw odbył się turniej indywidualny, w którym wystartowali szabliści UKS Hajduczek Olsztyn: Antonina Dobies, Elżbieta Mejłun, Karolina Mejłun oraz Olgierd Budkiewicz, Maksymilian Przekop i Mikołaj Grzeszczyk.

Turniej rozpoczął się od rywalizacji dziewcząt. Wszystkie zawodniczki Hajduczka zakwalifikowały się do rundy pucharowej. Pierwszą walkę przegrała najmłodsza zawodniczka Karina Mejłun. Jej starsze koleżanki awansowały do drugiej rundy. Tu Antonia Dobies przegrała z Amelią Ostrowską (Akademia Szermierki Lublin) 10:12. Elżbieta pokonała Lenę Witkowską (KKSZ Konin) 12:2, by w walce o ćwierćfinał ulec Mai Koneckiej (AZS Poznań) 8:12. – Zbieramy doświadczenia. Nasze najmłodsze zawodniczki bardzo dobrze zaprezentowały się na mistrzowskich planszach. Każda zwycięska walka jest radością, każda przegrana najlepszą lekcją, z której trzeba teraz wyciągnąć odpowiednie wnioski – komentuje trener i prezes UKS Hajduczek Olsztyn Adam Sobczyk.

reklama

Po turnieju dziewcząt na plansze wyszli chłopcy. Wszyscy awansowali do play off. Maksymilian Przekop i Mikołaj Grzeszczyk przegrali swoje pierwsze walki. Olgierd Budkiewicz pokonał Mateusza Kruszyńskiego (Dragon Łódź) 12:7, by przegrać kolejną walkę z Franciszkiem Mateuszukiem (UKS Szabla Ząbki) 3:12. – Chłopcy to bardzo młoda ekipa. Dopiero zbierają doświadczenie, mają niewiele startów. Każdy z nich osiągnął swój sukces. Gratulacje – podkreśla Sobczyk.

Drugiego dnia odbył się turniej drużynowy. Chłopcy po przegranym pierwszym meczu nie awansowali do grupy drużyn walczących o medale. Znacznie lepiej zaprezentowały się szablistki (Antonina Dobies, Elżbieta Mejłun i Karolina Mejłun), które przegrały tylko jeden pojedynek. W pierwszym starciu pokonały UKS Szablę Brzoza 36:22, co dało im awans do najlepszej ósemki turnieju. Tu w ćwierćfinale przegrały z TMS Zagłębie Sosnowiec 36:18. Kolejne starcia, to już same zwycięstwa naszych szablistek. Wygrały z Kolejarzem 24 Katowice 36:30, a w walce o piąte miejsce utytułowaną ekipę AZS AWF Warszawa 36:33. W sumie o tytuł mistrzowski rywalizowało 14 drużyn dziewcząt i 18 chłopców. – Z pewnością start naszych zawodników mogę uznać za dobry. Wiele pięknych akcji, wiele emocji i bardzo dobre 5. miejsce naszych szablistek. Wracamy do Olsztyna i dalej pracujemy. Wszakże to trening czyni mistrza – uśmiecha się trener.

UKS Hajduczek Olsztyn w ramach programu „Szkolenie sportowe szablistów UKS Hajduczek Olsztyn” wspiera Fundacja Agencji Rozwoju Przemysłu. Zawodnicy biorą udział w programie współfinansowanym przez urząd miasta w Olsztynie „Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży biorącej udział w ogólnopolskim współzawodnictwie sportowym”.

W miniony weekend miały miejsce Mistrzostwa Polski młodzików w szabli. Pojawili się tam szabliści i szablistki z UKS Hajduczek Olsztyn. - Sukcesy młodych szablistów z Olsztyna na Mistrzostwach Polski

Źródło: Fundacja Liderzy Sportu

Przeczytaj także

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Włącz powiadomienia e-mail
Wyślij maila o
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Co zabrać na masaż tajski w Warszawie?

Oto wszystko, co warto wiedzieć przed wizytą.

Jak wybrać agencję SEO, aby współpraca przyniosła realny wzrost widoczności?

Działania będą skuteczne, jeśli zostaną odpowiednio dopasowane.

Co ile motogodzin wymieniać olej w ciągniku?

Olej starzeje się w zależności od intensywności pracy silnika.

Jakie buty wybrać na zimę?

Na co zwrócić uwagę wybierając zimowe obuwie?

Hale namiotowe w rolnictwie – o czym pamiętać podczas budowy hali na pasze, płody rolne i nawozy?

Hale namiotowe to jedno z rozwiązań, które zyskuje na popularności w rolnictwie.

Prezent dla ojca, zięcia, teścia i brata – najlepsze upominki dla mężczyzn są na wyciągnięcie ręki!

Wybór prezentu dla mężczyzny potrafi być ogromnym wyzwaniem! W przeciwieństwie do kobiet mężczyźni rzadziej dzielą się informacją na temat swoich potrzeb, czy marzeń.

Odkryj na święta sklep Zakątek Zdrowia. Warsztaty, prezenty i ekologiczne nowości

W grudniu Zakątek Zdrowia przygotował dla klientów prawdziwy pakiet świątecznych atrakcji i inspiracji zakupowych.

Najbardziej luksusowe delikatesy w Olsztynie? Sklep z produktami premium z całego świata

Limitowane oliwy, sery za 200 zł i babeczki Dolce & Gabbana. Nowy butik spożywczy na Jarotach zachwyca jakością i rzemieślniczym asortymentem

Jakich tkanin unikać przy zwierzętach w domu?

Tkaniny wrażliwe na pazury i sierść.
reklama
reklama