reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Pomagaj najmłodszym. Fundacją Mam Marzenie szuka wolontariuszy

OlsztynPomagaj najmłodszym. Fundacją Mam Marzenie szuka wolontariuszy

Lokalny oddział Fundacji Mam Marzenie poszukuje ochotników, którzy chcieliby pomagać w działalności instytucji, spełniającej marzenia chorych dzieci na terenie kraju już od dekady. Olsztyński oddział fundacji działa w stolicy Warmii już od 7 lat. Bezinteresowni wolontariusze pomagają spełnić marzenia najmłodszych pacjentów, walczących z nowotworami lub innymi zagrażającymi życiu schorzeniami. A jakie są dziecięce marzenia? Czasami raczej […]

Lokalny oddział Fundacji Mam Marzenie poszukuje ochotników, którzy chcieliby pomagać w działalności instytucji, spełniającej marzenia chorych dzieci na terenie kraju już od dekady.

reklama

Olsztyński oddział fundacji działa w stolicy Warmii już od 7 lat. Bezinteresowni wolontariusze pomagają spełnić marzenia najmłodszych pacjentów, walczących z nowotworami lub innymi zagrażającymi życiu schorzeniami.

A jakie są dziecięce marzenia? Czasami raczej prozaiczne, jak nowy laptop, a niekiedy jest to wyprawa do Disneylandu albo nawet rola w filmie. Jakiekolwiek by one nie były, olsztyńscy wolontariusze starają się je spełnić. Ich zadaniem jest m.in. poszukiwanie sponsorów. Nie zawsze jednak pragnienia najmłodszych wymagają dużego wkładu finansowego – czasami dzieci chcą po prostu kogoś poznać lub wcielić się w jakąś osobę.

reklama

Z olsztyńskim oddziałem na stałe współpracuje kilkanaście osób: od licealistów do osób przebywających obecnie na emeryturze: – Fundacja to świetna okazja do spełnienia się, pomocy innym, wykorzystania dotychczasowych i zdobycia nowych doświadczeń, a także, dla tych, którzy w Olsztynie są od niedawna, do poznania nowych ludzi i nawiązania przyjaźni – zachęcają olsztyńscy wolontariusze.

Jako że dzieci chorych, czekających na spełnienie swojego marzenia, przybywa, Olsztyński oddział Fundacji Mam Marzenie poszukuje wolontariuszy, którzy chcą pomagać małym pacjentom swoim zapałem i chęcią do pracy. Wolontariuszem może zostać każdy, ale niepełnoletni muszą mieć zgodę rodziców. Szczegóły dotyczące wolontariatu można znaleźć TUTAJ.

Fundacja Mam Marzenie powstała w 2004 r. w Krakowie, a jej założycielem jest Piotr Piwowarczyk. Głównym celem jest spełnianie marzeń poważnie chorych dzieci w wieku od 3 do 18 lat. Jej wolontariusze pomogli już ponad 5 tys. pacjentów. Od 2007 r. działa na terenie całej Polski, gdzie ma 16 oddziałów, w tym jeden w Olsztynie.

JC

Tym żyje Olsztyn

reklama
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze

Zwrot podatku z Austrii – jak wygląda rozliczenie i ile do odzyskania?

Jeśli pracowałeś w Austrii i odprowadzałeś zaliczki na podatek dochodowy, możesz ubiegać się o zwrot nadpłaconego podatku. Klucz to prawidłowe rozliczenie dochodów - złożone w terminie i z kompletem dokumentów.

Jak wyposażyć gabinet stomatologiczny — materiały eksploatacyjne i narzędzia

Kompletne wyposażenie gabinetu stomatologicznego obejmuje od 200 do 500 pozycji, a materiały eksploatacyjne mogą stanowić do 15% rocznych kosztów operacyjnych.

Światło, które tworzy klimat. Jak odmienić wnętrze bez remontu i wielkich kosztów?

Każdy z nas miewa momenty, kiedy domowe cztery kąty zaczynają wydawać się nieco nużące.

Sprzątanie po zgonie w wynajmie — kto naprawdę płaci za przywrócenie lokalu?

Śmierć najemcy w lokalu mieszkalnym generuje dla właściciela nieruchomości problemy prawne i finansowe.

Jak wygląda idealna wizyta w restauracji – od powitania po deser

Sukces restauracji to nie tylko dobre jedzenie, ale każdy, nawet najmniejszy element wizyty gościa.

Siła specjalistów – Oddział Chirurgii Szczękowej w Szpitalu Miejskim w Olsztynie

Gdy potrzebna jest precyzja i bezpieczeństwo Oddział Chirurgii Szczękowej Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie pomaga pacjentom w najtrudniejszych sytuacjach.

Fenomen cyfrowej tradycji. Dlaczego po latach wciąż chętnie wracamy do komputerowej klasyki?

Współczesny internet i rynki technologiczne rozwijają się w zawrotnym tempie.

Spodnie medyczne Medhoodie dla kobiet pracujących w szybkim tempie

Czy spodnie medyczne nadają się do wielogodzinnej pracy?

Sezon grillowy w pełni. Intermarché Olsztyn ma wszystko, czego trzeba

Planujesz grilla? Tutaj znajdziesz wszystko co potrzebne.

Kaniula dermatologiczna – dlaczego zyskuje coraz większą popularność w medycynie estetycznej?

Medycyna estetyczna nieustannie się rozwija, oferując coraz bardziej precyzyjne i komfortowe rozwiązania dla specjalistów oraz pacjentów.

Szafa do sypialni vs szafa do przedpokoju – czym się różnią i jak wybrać

Jak wybrać szafę do przedpokoju, aby stała się ona efektywnym centrum logistycznym dla całej rodziny i gości?

Pyłki drzew i kurz – jak dbać o wycieraczki samochodowe w maju?

Maj to czas, kiedy przyroda budzi się do życia, ale dla kierowców oznacza to także nowe wyzwania.

Funkcjonalne kabiny prysznicowe – przegląd najpopularniejszych modeli i kształtów

Łazienka w 2026 roku przestała być jedynie pomieszczeniem sanitarnym.

System rejestracji recepcji – nowoczesna obsługa gości i bezpieczeństwo firmy

System rejestracji recepcji – cyfrowa recepcja dla nowoczesnych firm.
reklama
reklama