fbpx
-3 C
Olsztyn
sobota, 2 grudnia, 2023
reklama
reklama

Buduje się boisko przy al. Sybiraków

OlsztynBuduje się boisko przy al. Sybiraków

Rozpoczęto już prace związane z powstaniem nowego obiektu sportowego na Zatorzu – zwycięskiego projektu ogólnomiejskiego II edycji OBO. Boisko powinno powstać do końca czerwca 2016 roku.

reklama

Buduje się boisko przy al. Sybiraków finanse Olsztyn, Wiadomości

„Budowa boiska piłkarskiego ze sztuczną nawierzchnią, z zapleczem socjalnym, bieżnią i oświetleniem” – ta propozycja cieszyła się największą popularnością wśród olsztynian w kategorii projektów ogólnomiejskich w II edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy miasta oddali na nią 4 549 głosów, co stanowiło ponad 40 proc. wszystkich głosów.

reklama

Nowe boisko pomiędzy Gimnazjum nr 12 i III Liceum Ogólnokształcącym przy al. Sybiraków miało rozbudzić zainteresowania sportowo-rekreacyjne mieszkańców, a zwłaszcza społeczności lokalnej i uczniów pobliskich szkół. W jego skład wejdzie nie tylko boisko piłkarskie, lecz także bieżnia, skocznia i budynek zaplecza. Inwestycja zostanie zrealizowana na terenie istniejącego już tam boiska.

Popularna influencerka sprawdzała, czy w Olsztynie wolą ją pocałować, czy... spoliczkować

Głosowanie odbyło się w 2014 roku, jednak budowa boiska została przesunięta w czasie, ponieważ miasto postanowiło o zdobyciu dodatkowego dofinansowania na ten cel – za prawie 400 tys. złotych z Ministerstwa Sportu uczniowie dostaną również 50-metrową, czterotorową bieżnię lekkoatletyczną i skocznię do skoku w dal.

reklama

Budowa boiska na Zatorzu w końcu się rozpoczęła. Prace na ogrodzonym terenie przy al. Sybiraków wykonuje olsztyńska firma SPORTSYSTEM Sp. z o.o., wyłoniona w przetargu jesienią 2015 roku. Budowa powinna zakończyć się do końca czerwca tego roku.

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Ostatni dzwonek na ankietę w programie „Ciepłe Mieszkanie”
Popularna influencerka sprawdzała, czy w Olsztynie wolą ją pocałować, czy... spoliczkować