4 C
Olsztyn
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama

Od 7 czerwca rusza nowa Sala Obsługi Klienta Narodowego Funduszu Zdrowia w Olsztynie

WiadomościOd 7 czerwca rusza nowa Sala Obsługi Klienta Narodowego Funduszu Zdrowia w...

Sala Obsługi Klienta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, która dotychczas funkcjonowała w budynku przy ul. Żołnierskiej 16 w Olsztynie, od poniedziałku, w przyszły poniedziałek zostanie uruchomiona w biurowcu przy ul. Głowackiego 14 vis a vis Olsztyńskiego Teatru Lalek. Sala mieścić się będzie na parterze.

reklama

Jesteśmy dumni, że możemy zaprosić wszystkich olsztynian do naszej nowej Sali Obsługi przy ul. Głowackiego 14. – mówi Joanna Eljasiak, zastępca dyrektora ds. służb mundurowych Warmińsko-Mazurskiego OW NFZ. – Mamy tu podjazd dla niepełnosprawnych, windę, miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Raz w tygodniu Sala Obsługi Klienta otwarta będzie do godziny 18.00, aby osoby pracujące mogły również skorzystać z obsługi bezpośredniej. Raz w tygodniu będzie także obowiązywać tzw. cicha godzina przewidziana przede wszystkim z myślą o klientach z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Podczas tej godziny przyciemnimy światła, wyciszymy telefony, dzięki czemu taka osoba będzie mogła czuć się bardziej komfortowo.

Oprócz tego w nowej Sali Obsługi Klienta przy ul. Głowackiego 14 znajdą się pokoje do rozmów z klientami w sprawach wymagających zapewnienia intymności, pokój do spraw związanych z profilaktyką i promocją zdrowia oraz pokój do obsługi świadczeniodawców.

reklama

Sala będzie wyposażona w stanowisko komputerowe dla klientów w celu samodzielnego generowania wniosków o dostęp do profilu zaufanego oraz Internetowego Konta Pacjenta, a także pokój dla opiekuna z dzieckiem wyposażony m.in. w przewijak, fotel do karmienia dla mamy jak również fotelik do karmienia dla dziecka, czajnik, podgrzewacz. Wielu klientów odwiedza nas z małymi dziećmi, dlatego za jakiś czas uruchomimy dla maluchów Kącik Małego Klienta. – informuje Martyna Politowska, kierownik Działu Obsługi Klientów. – Tu każde dziecko będzie mogło zająć się zabawą w bezpiecznym odpowiednio wydzielonym miejscu (tablica manipulacyjna, książeczki i zabawki edukacyjne, sensoryczne, kolorowanki), a w tym czasie rodzic będzie mógł spokojnie załatwić sprawy z jakimi do nas przyszedł. Z uruchomieniem kącika czekamy jeszcze na zniesienie ograniczeń epidemicznych. – dodaje.

Dużym ułatwieniem jest także możliwość umówienia wizyty przez internet przez system rejestracji. Wystarczy wejść na stronę www.nfz-olsztyn.pl

Ze względu na bezpieczeństwo klientów, obsługa wciąż odbywa się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Na salę wpuszczane są wyłącznie osoby z zasłoniętymi ustami i nosem, po zdezynfekowaniu rąk i z zachowaniem bezpiecznego dystansu.

reklama
Od 7 czerwca rusza nowa Sala Obsługi Klienta Narodowego Funduszu Zdrowia w Olsztynie Wiadomości, Olsztyn

Źródło: NFZ

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia