fbpx
19 C
Olsztyn
poniedziałek, 10 maja, 2021
reklama

Olsztyn. W mobilnym punkcie zaszczepiono tysiące osób

reklama

Przez trzy dni akcji „Zaszczep się w majówkę” w mobilnym punkcie w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie przeciw COVID-19 zaszczepiono ponad 3 tys. osób. W poniedziałek przedłużono godziny otwarcia punktu szczepień, żeby mogli skorzystać z niego wszyscy chętni.

Jak podały służby prasowe wojewody warmińsko-mazurskiego, w ciągu dnia dostarczono dodatkowy transport szczepionek, a na miejsce sprowadzono czwarty zespół szczepienny. Punkt szczepień miał być czynny do godz. 16, ale pracował dłużej, żeby mogli skorzystać z niego wszyscy chętni.

„W poniedziałek do godz. 17 zaszczepiono 1324 osoby. W ciągu trzech dni akcji +Zaszczep się w majówkę+ w Olsztynie szczepionkę przyjęło 3048 osób” – poinformował rzecznik wojewody Krzysztof Guzek.

reklama

Poniedziałek był rekordowym dniem pod względem liczby zaszczepionych. W sobotę z możliwości przyjęcia szczepionki skorzystały 804 osoby, a w niedzielę 920 osób.

Kolejki tworzyły się głównie przed otwarciem punktu, największa w sobotę, gdy na początku trzeba było czekać blisko dwie godziny. Potem było znacznie sprawniej. W poniedziałek po południu czas oczekiwania na szczepienie wynosił około 10 minut.

Ruchem pacjentów przed punktem szczepień kierowali żołnierze z 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Pilnowali odległości między oczekującymi. Przy wejściu mierzona była temperatura, wchodzący musieli dezynfekować ręce.

Z akcji „Zaszczep się w majówkę” mogły skorzystać, bez konieczności wcześniejszej rejestracji, osoby z e-skierowaniem. W poniedziałek szczepić mogły się osoby w wieku 34 lat i starsze. Podawano im jednodawkowy preparat firmy Johnson & Johnson.

źródło: PAP

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

7 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


7 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Jagódka

Nie usuwać komentarzy!

Jagódka

Dziwimy się że koronawirus się rozprzestrzenia, ale służba zdrowia też nie dba o reżim sanitarny, przykład: pielęgniarka nabierająca szczepionkę do strzykawki bez rękawiczek ilustracja do szczepień w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie. Druga ilustracja ta sama pielęgniarka nabiera szczepionkę do strzykawki też bez rękawiczek na szczepieniach w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie podczas szczepień weekendowych. Czy w Olsztynie to norma? I na dodatek do szczepienia przygotowana jest dyr. Do spraw lecznictwa

Nie

Mam wasze szczepienia w czterech literach.!!!!!!!!!

Tak

Tak jak my twój komentarz.

Biegacz.

Owieczki czekające na eksperyment! Zamiast dbać o siebie, uprawiać sport, zdrowo jeść, ograniczyć spożywanie alkoholu, nie palić papierosów to wolą iść na życiowe skróty. Dramat

Tujbc

Urzad wojoewodzki podal duzo nizsze liczby (dzis ok 620 osob). Kto sie myli? Poza tym czy uczestnicy byli informowani ze biora udzial na wlasne ryzyko w ekspreymencie medycznym (jak podaje producent na stronie) i ze kolejne kraje rezygnuja ze szczepionek J&J?

Anna

Wspaniała akcja! Super organizacja i przemili oraz zaangażowani ludzie 🙂 Polecam serdecznie i dziękuję za trud ♥️ 🙂