fbpx
19 C
Olsztyn
poniedziałek, 10 maja, 2021
reklama

W konkatedrze św. Jakuba odbyła się konsekracja

reklama

W konkatedrze św. Jakuba odbyła się konsekracja Katarzyny Kobusińskiej.

Uroczystej Mszy św. przewodniczył abp Józef Górzyński. – Konsekracja to całkowite oddanie się na własność Chrystusowi Panu po to, by jeszcze lepiej służyć, wypełniać swoje powołanie. To odpowiedź na wolę Pana Boga. Osoby konsekrowane mają być znakiem dla świata. Żyją w świecie – to nie jest w żaden sposób ucieczka od świata – i wszystko, co robią, ma wskazywać na wartości, które przekraczają nasze ziemskie pojmowanie. Osoby konsekrowane mają wskazywać na życie wieczne, na królestwo niebieskie, które przecież dla wszystkich jest wartością ostateczną – tłumaczy abp Górzyński.

Podczas uroczystości konsekracji wręczył Katarzynie Kobusińskiej obrączkę oraz brewiarz. – Dziękuję za wszystko, przede wszystkim za modlitwę i proszę o dalsze wsparcie duchowe – mówiła na zakończenie uroczystej Mszy św. Katarzyna.

reklama

Jest ona 13. dziewicą konsekrowaną w archidiecezji warmińskiej. Od wielu lat jest zaangażowana w pracę z dziećmi i młodzieżą.

Źródło: Archidiecezja Warmińska

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

16 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


16 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Robert

Hahaha aa ona, skąd się urwała ale żenada. Piedziesiecio letnia dzwiewca, musi mieć tam dobrze pod kopóła poukładane. Odnajdzie się w tym towarzystwie!

Nieświęta

Zawsze to lepsze niż zniewolenie w zakonie.

Pat

Katogłupota ma się w tym kraju znakomicie

Jerzy

Wychowanie dzieci i młodzieży przez dzewice i bezżenny kler osłabia naród. Tacy wychowawcy mogą wypuścić pokolenia gejów i lesbijek, na swój wzór.

Robert

A przepraszam skąd to wiadomo że dziewica, bo nie wygladada. Była jakoś badana?

Waldemar

Kasiu tak trzymaj 🙂

Robert

Śmiesznue wygląda ta pani, ale ok

Waldemar

Pięknie

Jaro

dramat, że w XXI wieku dorośli ludzie utożsamiają kościół z bogiem.

Miron

„Podczas uroczystości konsekracji wręczył K. K. obrączkę oraz brewiarz.”. A co z Biblią?
Czyżby Biblia była bez znaczenia?

oni

Dziewica w tym wieku?Czy to tylko taki tytuł nie mający z dziewictwem nic wspólnego ?

Szymon

Osąd wydany na podstawie własnych doświadczeń?

Jerzy

Nie trafione. I to nie osąd, to nauka biblijna, lekceważona przez bigotów wierzących w księdza zamiast w Boga.

Jerzy

W mitologii biblijnej dziewica urodziła syna, w baśni Andersena Calineczka też była niepokalanie poczęta. W świecie fikcji różne cuda – to norma. Jednak podstarzała dziewica w świecie realnym to zaprzeczenie celu stworzenia człowieka – Bóg kazał się ludziom rozmnażać, a nie żyć w dziewictwie czy celibacie.

Ewa

Podziwiam. To jest trochę niedzisiejsze, mało nowoczesne, pewnie zaraz Panią Katarzynę dopadnie fala hejtu. A tak naprawdę to jedyna prosta droga do zbawienia. Wszystkiego dobrego Pani Katarzyno, siły, odwagi i dużo zdrowia.

Miron

A tak naprawdę to jedyna prosta droga do zbawienia.”. Cóż – być w błędzie i tego nie dostrzegać, to nie grzech, to……brak wiary.
Jest napisane:…..Siebie samych badajcie, czy trwacie w wierze (…) – List 2 do Koryntian 13:5. A jak to zrobić? Czytając Biblię! Nie można Jej pomijać, bo to jakby Boga pominąć.