fbpx
19 C
Olsztyn
wtorek, 11 maja, 2021
reklama

Akt wandalizmu na ul. Obiegowej związany z Ordo Iuris

reklama

Na ulicy Obiegowej miał miejsce akt wandalizmu, po którym pozostał widoczny ślad. Widnieje tam napis związany z Ordo Iuris.

Fundacja Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris to polska fundacja utworzona w 2013 roku przez Stowarzyszenie Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. Piotra Skargi.

Uwzględniając kulturową złożoność rzeczywistości prawnej chcemy, by Ordo Iuris harmonijnie spajał różne aspekty zaangażowania na rzecz ładu w życiu społecznym i w obrocie prawnym. Dlatego łączymy aktywność akademicką i ekspercką z zaangażowaniem procesowym oraz formacją młodych prawników. Za równie istotne uznajemy jednak dotarcie do społeczeństwa z rzetelną i miarodajną informacją o przemianach zachodzących we współczesnej kulturze prawnej – czytamy na oficjalnej stronie fundacji.

reklama

Ordo Iuris wspiera inicjatywy odpowiednie dla ruchu pro-life, czyli ruchu antyaborcyjnego. Dużo uwagi poświęca również znaczeniu małżeństwa czy wolności człowieka.

Jedną z działaczek fundacji jest Karina Bosak, żona kandydata na urząd Prezydenta w wyborach 2020 roku Krzysztofa Bosaka, jednego z liderów partii Konfederacja Wolność i Niepodległość.

Ordo Iuris ma wielu przeciwników, co teraz widać również w Olsztynie. Na ul. Obiegowej pojawił się nieprzychylny tej fundacji napis, który jest wynikiem aktu wandalizmu.

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

4 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


4 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
maniek

„Uwzględniając kulturową złożoność rzeczywistości prawnej chcemy, by Ordo Iuris harmonijnie spajał różne aspekty zaangażowania na rzecz ładu w życiu społecznym i w obrocie prawnym. Dlatego łączymy aktywność akademicką i ekspercką z zaangażowaniem procesowym oraz formacją młodych prawników. Za równie istotne uznajemy jednak dotarcie do społeczeństwa z rzetelną i miarodajną informacją o przemianach zachodzących we współczesnej kulturze prawnej – czytamy na oficjalnej stronie fundacji.” Zasrani fundamentaliści pod hasłem harmonijnego spajania. Przecież to są czuby niezdolne do jakiegokolwiek spajania. Fundamentalizm pod każdą postacią powinien być tępiony z całą surowością. Całe to hasło, które zawarte jest w powyższym tekście, to dokładne zaprzeczenie tego,… Czytaj więcej »

mietek

a na przystanku autobusowym ktoś napisał „DUPA”, bardzo proszę o stosowny artykuł oraz analizę przekazu

gość

GDZIE BYŁA W TYM CZASIE MONIKA FALEJ?

Pola k

***** tęczowych cveli i tam wcale nie ma j….ć