fbpx
5 C
Olsztyn
poniedziałek, 12 kwietnia, 2021
reklama

W Ełku już wyznaczono punkty masowych szczepień. A w Olsztynie?

reklama

W Ełku samorząd wyznaczył dwie lokalizacje punktów szczepień masowych: w Szpitalu Miejskim i w Zespole Szkół nr 6. Samorządy Olsztyna i Elbląga ustalają jeszcze szczegóły w sprawie miejsc, gdzie mieszkańcy będą się mogli powszechnie szczepić.

W mieście wyznaczono dwie lokalizacje punktów masowego szczepienia. To Szpital Miejski przy ul. Baranki i Zespół Szkół nr 6, w sali gimnastycznej przy ulicy Kajki 4 – poinformował w środę prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz. Dodał, że personel do szczepień zapewni szpital Promedica.

„Będziemy gotowi od 5 maja. Naszym zadaniem było wskazanie miejsc do szczepienia oraz przygotowanie personelu. Czekamy więc na szczepionki. Założenie jest takie, że w danym miejscu szczepić jednocześnie ma od 3 do 5 osób”– wskazał prezydent Andrukiewicz.

reklama

Podał, że według danych z miejskiego szpitala Pro-Medica w Ełku zaszczepione tam zostały 3832 osoby, w tym 1164 drugą dawką. Wskazał, że danymi ze szpitala wojskowego samorząd nie dysponuje.

Samorządy dwóch największych miast na Warmii i Mazurach Olsztyna i Elbląga wciąż przygotowują lokalizację punktów.

Rzeczniczka Urzędu Miasta Olsztyna Marta Bartoszewicz poinformowała, że samorząd jest na etapie ustaleń szczegółowych. Nie ma ostatecznej decyzji.

„Jak będą gotowe, to poinformujemy mieszkańców i nowe punkty zostaną wpisane na listę punktów szczepiennych przez Ministerstwo Zdrowia i NFZ”– dodała.

Rzeczniczka Urzędu Miasta Elbląga Joanna Urbaniak podkreśliła, że w mieście trwają przygotowania do stworzenia punktów szczepień masowych.

„Trwają ostatnie rozmowy i wizje lokalne tych miejsc. Do końca tygodnia mieszkańcom przekażemy szczegóły o lokalizacjach i funkcjonowania punktów” – dodała.

Pełnomocnik wojewody warmińsko-mazurskiego ds. szczepień Krzysztof Kuriata wyjaśnił w środę w Radiu Olsztyn, że założenie jest takie, aby pod koniec kwietnia ruszyły punkty szczepień masowych o wydajności minimum 200 szczepionek dziennie przez 7 dni w tygodniu.

Wskazał, że na Warmii i Mazurach miałoby powstać około 40 takich punktów.

„W dużych miastach będzie trochę więcej takich punktów: 3 planujemy uruchomić w Elblągu, być może 4 w Olsztynie. Przepustowość takich punktów szczepień będzie na poziomie 500 szczepionek na dobę” – dodał Kuriata. Przypomniał, że na Warmii i Mazurach jest około 250 punktów szczepień. Większość z nich ma jednak wydajność na poziomie 30 szczepionek na tydzień.

źródło: PAP

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze