fbpx
-0 C
Olsztyn
sobota, 29 stycznia, 2022
reklama

Od poniedziałku ograniczenie pracy USC

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Od 22 do 26 marca Urząd Stanu Cywilnego w Olsztynie będzie obsługiwał wyłącznie interesantów zgłaszających zgon lub urodzenie martwego dziecka. Innych spraw nie będzie można załatwiać, gdyż pracownicy USC są zakażeni koronawirusem lub na kwarantannach – podał ratusz.

W niedzielę olsztyński ratusz wydał komunikat, w którym poinformował, że „w związku z wystąpieniem ogniska zachorowań w Urzędzie Stanu Cywilnego w Olsztynie od poniedziałku (22.03.) do piątku (26.03.) ograniczona zostaje liczba spraw, które będzie można tam załatwić”. Ośmiu z jedenastu pracowników od poniedziałku będzie na zwolnieniach, w kwarantannie lub w izolacji.

W związku z tym w olsztyńskim USC przyjmowane będą tylko osoby zgłaszające zgon lub urodzenie martwego dziecka. Sprawy będzie można załatwiać w poniedziałek od w godz. 8:00 do 16:00 i od wtorku do piątku w godz. 7:30 do 15:30.

reklama

„Prosimy także o wyrozumiałość, bo we wskazanych dniach nie będą odbierane telefony, ani umawiane wizyty w innych sprawach, z zakresu rejestracji stanu cywilnego” – napisano w komunikacie. Podkreślono, że sprawy dotyczące zgłoszenia narodzin dziecka przez epuap i sprawy związane z wydaniem odpisów aktów stanu cywilnego złożone przez epuap, korespondencyjnie lub do skrzynki USC w budynku ratusza nie będą załatwione w ustawowym terminie.

Czytaj też:  Napadli na Media Markt w Olsztynie. Zamknięto sklep

„Prosimy, by w pozostałych sytuacjach udawali się Państwo do USC do gmin ościennych, znajdujących się wokół Olsztyna” – podał ratusz. Wyjaśnił, że mieszkańcy Olsztyna mogą w sąsiednich gminach załatwiać takie sprawy, jak: wydanie odpisów z aktów stanu cywilnego, wydanie decyzji w sprawie zmiany imienia lub nazwiska, wydanie zaświadczeń do ślubu konkordatowego, przyjęcie oświadczeń o uznaniu dziecka poczętego, uznaniu ojcostwa, powrotu do nazwiska noszonego przed zawarciem małżeństwa oraz innych oświadczeń.

Ratusz podkreślił, że USC pracowało od listopada na dwie zmiany w systemie rotacyjnym. „Gdyby nie to, sytuacja byłaby jeszcze trudniejsza. Rotacyjna praca uchroniła nas przed paraliżem urzędu” – powiedziała cytowana w komunikacie kierownik USC w Olsztynie Małgorzata Plewka. 

Zobacz również:
reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama