fbpx
1 C
Olsztyn
czwartek, 1 grudnia, 2022
reklama

Prof. Maksymowicz chce by Obajtek zrezygnował z funkcji prezesa PKN Orlen

WiadomościProf. Maksymowicz chce by Obajtek zrezygnował z funkcji prezesa PKN Orlen

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Daniel Obajtek to jeden z najgłośniejszych tematów ostatnich tygodni w kraju. Poseł Wojciech Maksymowicz z Porozumienia sugeruje, że Obajtek powinien odejść ze stanowiska.

Z informacji Gazety Wyborczej wynika, że prezes PKN Orlen zapłacił raptem 6,9 tys. zł zamiast 12,5 tys. za metr kwadratowy 187-metrowego apartamentu w Warszawie w 2018 roku. W tym samym czasie Orlen stał się sponsorem piłkarskiego przedsięwzięcia dewelopera.

W porannym programie „Tłit” Wirtualnej Polski, poseł Wojciech Maksymowicz udzielił krótkiego komentarza ws. Daniela Obajtka:

„Trochę zaczyna być taka sytuacja, jak kiedy byłem w PO. W 2013 roku przestrzegałem, że partia się zdegenerowała i zaczyna myśleć tylko o sobie, o swoich działaczach, nie o ludziach. Odgłosy były takie: panie profesorze, pan to może swoich studentów pouczać, my mamy swój rozum. Ten rozum spowodował, że wybory zostały przegrane. Jako obywatel bym oczekiwał podobnego ruchu (żeby Daniel Obajtek zrezygnował – przyp. red.), a przede wszystkim bardzo dogłębnego procesu sprawdzania, a nie obrony. Nie znam go bezpośrednio, ale znam ceny mieszkań w Warszawie i to, co usłyszałem, budzi moje wątpliwości” – powiedział w rozmowie z Wirtualną Polską olsztyński poseł.

reklama
reklama
reklama

8 KOMENTARZY

8 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze