fbpx
14 C
Olsztyn
poniedziałek, 12 kwietnia, 2021
reklama

W regionie wykonano ponad 113 tys. szczepień przeciw COVID-19

reklama

Na Warmii i Mazurach wykonano dotąd 113 684 szczepienia przeciwko COVID-19, w tym 37 595 drugą dawką – wynika z raportu opublikowanego w sobotę na stronie gov.pl.

Dzienna liczba szczepień w województwie wyniosła 3663, a czego 1182 osoby otrzymały drugą dawkę preparatu.

Z informacji uzyskanych przez w dużych szpitalach węzłowych w Olsztynie i Elblągu wynika, że w tych placówkach nie zaplanowano szczepień na weekend.

reklama

„Nie szczepimy w sobotę i niedzielę, chociażby z tego powodu, że mamy już wykorzystane dawki z tego tygodnia i czekamy na kolejne” – powiedziała rzecznik elbląskiego szpitala miejskiego Małgorzata Adamowicz.

Przez ostatni tydzień zaszczepiono tam 200 nauczycieli i 100 seniorów pierwszymi dawkami, a drugie dawki podano 330 seniorom i osobom z grupy zero. Na przyszły przewidziano w tej placówce łącznie około 700 szczepień.

W szpitalu wojewódzkim w Elblągu w minionym tygodniu wykonano 384 szczepienia, a na przyszły tydzień zaplanowano 300 szczepień.

W szpitalu wojewódzkim w Olsztynie szczepienia są wykonywane od poniedziałku do piątku. W tym tygodniu zaszczepiono 390 nauczycieli i 60 osób z grupy zero drugą dawką.

W wojewódzkim specjalistycznym szpitalu dziecięcym w Olsztynie szczepienia nauczycieli trwały do piątkowego wieczora.

„Dotychczas szczepiliśmy zwykle również w weekendy, ale w ten nie będziemy. Po prostu już nie mamy kogo” – powiedziała dyrektor placówki Krystyna Piskorz-Ogórek.

Dodała, że na kolejny tydzień zaplanowano zaszczepić pozostałych 400 zgłoszonych nauczycieli, 180 seniorów pierwszą dawką i tylu samo drugą dawką, a prawdopodobnie także 300 takich osób z grupy zero, które jeszcze nie otrzymały szczepionki.

Na Warmii i Mazurach utrzymuje się trudna sytuacja epidemiczna. Z danych opublikowanych w sobotę przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że w regionie potwierdzono 943 kolejne zakażenia koronawirusem, zmarło 11 osób. Na nieco ponad 2,5 tys. wykonanych wymazów prawie tysiąc okazało się pozytywnych.

Decyzją rządu od soboty w woj. warmińsko-mazurskim – jedynym regionie w Polsce – zostały zaostrzone rygory sanitarne. Zamknięto m.in. hotele, baseny, muzea, kina i galerie handlowe, a klasy I-III powrócą do nauki zdalnej.

Przeczytaj także:

reklama
źródłoPAP

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Przeczytaj także: