fbpx
reklama
20 C
Olsztyn
środa, 23 czerwca, 2021
reklama

W szpitalach zwiększa się liczba dzieci chorych na COVID-19 lub PIMS

reklama
Wyślij przez
0

Lekarze informują o tym, że w trakcie pandemii lekceważy się stan zdrowia dzieci. Coraz więcej z nich trafia do szpitala z COVID-19 lub zespołem pocovidowym.

Ta choroba jest nowa i objawy bywają lekceważone przez rodziców, a przebieg i powikłania są poważne – mówi Anna Zdanowska-Ruskań, kierująca Oddziałem Chorób Zakaźnych w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie w rozmowie z Radio Olsztyn.

Dzieci trafiają do szpitala najczęściej z powodu bólu brzucha. Gorączkują przez 2-3 tygodnie, pojawiają się wymioty i wysypka. Ich stan jest faktycznie ciężki. Leczenie jest bardzo trudne, a przebieg choroby na tyle ciężki, że dzieci zostają w szpitalu na około 2-3 tygodnie. – dodaje lek. med. Zdanowska – Ruskań.

reklama

Nie należy lekceważyć objawów pojawiających się u dzieci. Przebieg choroby może być łagodny, jednak mogą przenosić chorobę i jest to zagrożenie dla osób starszych. Wiadomo również, że najmłodsze osoby chorują na zespół pocovidowy (PIMS).

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
0
reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze