fbpx
19 C
Olsztyn
wtorek, 11 maja, 2021
reklama

Marszałek woj. warmińsko-mazurskiego: musimy ograniczyć kontakty

reklama

Musimy ograniczyć kontakty, wyjścia, spotkania, pamiętać o maseczkach. Zróbmy to dla nas samych i naszych bliskich – zaapelował marszałek woj. warmińsko-mazurskiego Gustaw Brzezin, odnosząc się do decyzji o wprowadzeniu obostrzeń w regionie w związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem.

Minister zdrowia Andrzej Niedzielski zapowiedział w środę, że chce, aby w woj. warmińsko-mazurskim nauka w klasach I-III wróciła do trybu zdalnego. Zamknięte zostaną galerie, muzea, kina, hotele, korty, baseny i inne miejsca użyteczności publicznej.

Marszałek woj. warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin podkreślił, że „w warunkach pandemicznych funkcjonujemy już od blisko roku, ale teraz koronawirus naciera ze zwielokrotnioną siłą”.

reklama

„Sytuacja jest oczywiście dynamiczna, jednak przez większość czasu Warmia, Mazury i Powiśle były jednym z najbezpieczniejszych regionów w kraju – ze względu na środowisko, na relatywnie niewielką liczbę mieszkańców, małą gęstość zaludnienia, ale także zdyscyplinowanie naszego społeczeństwa i wspólny wielki wysiłek obywatelski i systemu ochrony zdrowia” – dodał.

Wskazał, że „rząd podejmuje na bieżąco nowe obostrzenia lub je luzuje, jednak nie mamy analizy, która dałaby odpowiedź na pytania, co spowodowało u nas wzrost zakażeń”.

„Po dzisiejszej konferencji widzimy, że zagrożenie gwałtownie rośnie, przestrzeń publiczna województwa jest coraz bardziej zamknięta. Groźnej sytuacji medycznej towarzyszy trudna sytuacja gospodarcza i społeczna”- przekazał marszałek.

Podkreślił, że „w tym niełatwym czasie samorząd województwa od samego początku jest zaangażowany w niesienie pomocy – szpitalom i ochronie zdrowia, przedsiębiorcom”. „Dzielimy się ustaleniami i informacjami z samorządami lokalnymi. Ale najwięcej odpowiedzialności spoczywa jednak na barkach nas wszystkich, obywateli, mieszkańców i gości regionu Warmii i Mazur”- dodał.

„Dlatego jeszcze raz apeluję o przezorność, wzmocnienie indywidualnych zasad ochrony – o skoncentrowanie się na tym, na co mamy wpływ. Musimy ograniczyć kontakty, wyjścia, spotkania, pamiętać o maseczkach. Zróbmy to dla nas samych i naszych bliskich. Zadbajmy o siebie nawzajem, by nie pogłębiać kryzysu, zarówno w wymiarze zdrowotnym, jak i gospodarczym”- wskazał marszałek.

Wyraził przekonanie, że „dzięki wspólnej odpowiedzialności doczekamy stabilnego opanowania sytuacji”. Zaapelował także o powszechny udział w szczepieniach.

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

7 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


7 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
mkk

dłużej nie zamierzam niczego ograniczać, przechorowaliśmy covid, starsi zaszczepieni. dość.

robert

debil

robert

Debil

robert

Debil

Sss

Ciekawe dlaczego nie pozamykali Śląska i innych regionów w zeszłym roku??? To tylko pokazuje jak bardzo mają nas mieszkańców i cały region w …

Szczery

Co za bzdura !!!!!! Ludzie pojadą do Gdańska do galerii na zakupy !!!!!!! To jest chore co robi państwo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Qaz

Na głupich to nawet więzienie nie pomoże.