fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 27 lutego, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Warmińsko-Mazurskie. Aż tyle szkół z przypadkami zakażenia koronawirusem

Wiadomości Warmińsko-Mazurskie. Aż tyle szkół z przypadkami zakażenia koronawirusem

W woj. warmińsko-mazurskim w 111 szkołach i przedszkolach zanotowano przypadki koronawirusa, całkowicie zdalne nauczanie prowadzone jest w 42 szkołach – poinformowało Kuratorium Oświaty w Olsztynie.

We wtorek z powodu zakażenia koronawirusem nie mogło w normalnym trybie pracować w woj. warmińsko-mazurskim 111 placówek edukacyjnych, tj. szkół podstawowych i przedszkoli. Rzeczniczka prasowa kuratorium Małgorzata Hochleitner poinformowała, że całkowicie zdalny tryb nauczania prowadzony był tego dnia w 42 placówkach.

„Takie dane przekładają się procentowo na 10 proc. wszystkich placówek edukacyjnych w regionie” – podała Hochleitner.

O tym, jak szybko rozprzestrzenia się koronawirus w szkołach i przedszkolach w regionie świadczą dane sprzed dwóch tygodni, kiedy przypadki zakażeń zanotowano w 3 proc. tych placówek. Od początku powrotu do szkół klas I-III do początków lutego dane te utrzymywały się na stałym poziomie.

W woj. warmińsko-mazurskim od wielu dni pogarsza się sytuacja epidemiczna, notowane są rekordy liczby zakażeń, wyjątkowo niekorzystny jest wskaźnik liczby zakażeń na 10 tys. mieszkańców. Najgorsza sytuacja utrzymuje się w Olsztynie i w powiecie olsztyńskim, a także w powiecie nidzickim.

We wtorek warmińsko-mazurski inspektor sanitarny Janusz Dzisko poinformował, że losowe badanie 24 wymazów wykazało, że aż 70 proc było brytyjską mutacją koronawirusa, która jest bardziej zakaźna. W ocenie Dziski taki wynik badania w pewnym stopniu może wskazywać, dlaczego w warmińsko-mazurskim od tak wielu dni notowane są wysokie wskaźniki zakażeń. 

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoPAP

4 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


4 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

4
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x