fbpx
-2 C
Olsztyn
sobota, 22 stycznia, 2022
reklama

Czterogodzinna akcja strażaków. Straty wyceniono na 200 tys. złotych

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Ratownicy walczyli z pożarem w temperaturze -24 stopni C. Straż w ostatniej chwili zapobiegła rozprzestrzenieniu się pożaru.

18 stycznia 2021 r. o godzinie 5:37, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Olecku, otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Judziki gm. Olecko. Po dotarciu na miejsce pierwszego zastępu OSP Lenarty, okazało się, że więźba dachowa murowanego budynku jest całkowicie objęta ogniem. Dodatkowo z powodu wysokiego promieniowania cieplnego, pożarem zagrożony był również budynek mieszkalny usytuowany w odległości około 10-ciu metrów od palącego się obiektu.

Czterogodzinna akcja strażaków. Straty wyceniono na 200 tys. złotych

Pierwsza faza działań polegała na podaniu dwóch prądów wody, z których jeden wykorzystano do obrony budynku mieszkalnego. Po przybyciu kolejnych zastępów, do działań wprowadzono jeszcze dwa prądy wody. Dzięki podjętym działaniom, strażakom udało się obronić budynek mieszkalny jednak w objętym pożarem budynku gospodarczym, całkowicie uległa spaleniu więźba dachowa oraz wyposażenie. Straty po pożarze osiągnęły wartość 200-tu tysięcy złotych. Należy dodać, że działania zastępów były prowadzone w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, ponieważ temperatura otoczenia spadła do -24 stopni C. W działaniach ratowniczych trwających ponad 4 godziny, brało udział łącznie 40-tu ratowników.

Czytaj też:  Pożar domu pod Olsztynem
Czterogodzinna akcja strażaków. Straty wyceniono na 200 tys. złotych
reklama

Źródło: KP PSP Olecko

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama