fbpx
14 C
Olsztyn
poniedziałek, 12 kwietnia, 2021
reklama

Warmińsko-Mazurskie. W nocy silny mróz nawet do -22 st. C

reklama

Wszystkie drogi krajowe na Warmii i Mazurach są obecnie przejezdne, ich nawierzchnia jest czarna i mokra – poinformował w piątek dyżurny z punktu informacji drogowej GDDKiA w Olsztynie. Synoptycy IMGW zapowiadają w nocy silny mróz w weekend do -22 st. C.

W okolicach Szczytna i Piecek pracują pługosolarki – usuwają śnieg na poboczach poszerzając jezdnie, przesypują je solą po przelotnych opadach śniegu. Poza tym wszystkie drogi wojewódzkie na Warmii i Mazur są przejezdne – podał dyżurny z GDDKiA w Olsztynie.

Synoptycy IMGW prognozują na Warmii i Mazurach w najbliższych dniach silny mróz. Najzimniej będzie w nocy z soboty na niedzielę od -22 do -19 st. C, a w nocy z piątku na sobotę i z niedzieli na poniedziałek – temperatura minimalna będzie wynosić od -18 do -15 st. C. Temperatura maksymalna w dzień od -11 do -8 st. C. Wiatr ma wiać ze średnią prędkością od 5 do 10 km/h, a w niedzielę od 10 do 20 km/h.

reklama

Służby wojewody warmińsko-mazurskiego podały, że w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego funkcjonuje bezpłatna, całodobowa infolinia dla osób bezdomnych. Pod numerem telefonu 800 165 320 można uzyskać informacje na temat schronisk, noclegowni oraz ogrzewalni na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

Przeczytaj także:

reklama
źródłoPAP

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


2 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Przeczytaj także: