fbpx
12 C
Olsztyn
poniedziałek, 25 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Kolizje, potrącenia, zderzenia – pogoda nie rozpieszcza kierowców

BraniewoKolizje, potrącenia, zderzenia - pogoda nie rozpieszcza kierowców

W ostatnich dniach funkcjonariusze coraz częściej wzywani są na miejsca kolejnych wypadków drogowych. Niekorzystne warunki pogodowe oraz pośpiech i często brak ostrożności na drodze nie sprzyjają bezpiecznej jeździe. Tylko w poniedziałek (22.12) do kolizji drogowych doszło m.in. w Piszu, Braniewie, Mrągowie i Lidzbarku Warmińskim. 

reklama

Do zderzenia się dwóch pojazdów na rondzie w Piszu doszło wczoraj (22.12) około godz. 16. Jak ustalili policjanci, kierujący pojazdem marki renault, wjeżdżając na rondo od strony ul. Klementowskiego, nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu w kierunku ul. Kościuszki peugeotowi. 28-letni kierowca renault, mieszkaniec Pisza, za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym ukarany został mandatem w wysokości 300 złotych.

Chwilę później oficer dyżurny piskiej komendy otrzymał zgłoszenie o potrąceniu motocyklisty na ul. Orzyskiej. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 26-letni mieszkaniec Pisza, jadąc motorowerem z nadmierną prędkością, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na pobocze, gdzie przewrócił się do przydrożnego rowu. Za jazdę z prędkością niezapewniającą panowania nad pojazdem motorowerzysta ukarany został mandatem w wysokości 100 złotych.

reklama
Tragedia pod Ostródą: 10-letni chłopiec utonął podczas kąpieli

Również w tym mieście przed godz. 18 na przejściu dla pieszych na ul. Klementowskiego kierująca toyotą potrąciła mężczyznę. 42-letnia mieszkanka Pisza tłumaczyła się, że zauważyła mężczyznę w ostatniej chwili i nie zdążyła wyhamować. Kierująca toyotą ukarana została mandatem karnym w wysokości 500 złotych za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych.

Także policjanci z Braniewa pracowali na miejscu kolizji drogowej, do której doszło w miejscowości Nowica (gmina Płoskinia). Około godz. 10 kierowca audi zderzył się z innym samochodem jadącym w przeciwnym kierunku. Kierujący drugim pojazdem został przewieziony do szpitala w Elblągu z ogólnymi potłuczeniami ciała. Na szczęście zdarzenie drogowe zakończyło się ogólnymi potłuczenia ciała oraz uszkodzeniami pojazdów.

reklama

Do zdarzenia drogowego z udziałem pieszego doszło w Mrągowie po godz. 16. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący osobowym volkswagenem 55–letni mieszkaniec gminy Mikołajki potrącił prawidłowo przechodzącego przez przejście dla pieszych 68–letniego mieszkańca powiatu białostockiego. Poszkodowany mężczyzna doznał obrażeń głowy, złamania obydwu nóg oraz ręki, po czym został przewieziony do szpitala. Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i przesłuchali świadków. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący był trzeźwy.

Czynności operacyjno-rozpoznawcze: Zatrzymanie podejrzanej o kradzież mimo braku zgłoszenia

Nie zabrakło także zatrzymania nietrzeźwego kierowcy. Przed godz. 13 w poniedziałek policjanci z Lidzbarka Warmińskiego zwrócili uwagę na kierującego mercedesem sprinterem, ponieważ w pojeździe nagle zgasły światła. Po chwili z samochodu wyszedł mężczyzna i na widok zbliżającego się radiowozu uciekł w kierunku pobliskich zabudowań, gdzie próbował ukryć się przed policjantami w jednej z klatek schodowych. Podczas badania alkomatem wyszło na jaw, że 45-latek ma prawie trzy promile alkoholu w organizmie. Rozmawiając z funkcjonariuszami stwierdził, że to nie on kierował mercedesem. Dodatkowo okazało się, że kierujący ma czynny zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący do kwietnia 2016 r. wydany przez Sąd Rejonowy w Elblągu.

JC

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
13-latka ukradła ubrania w dwóch sklepach na łączną kwotę prawie 600 zł
12-latka potrącona na przejściu dla pieszych. Sprawca uciekł