fbpx
-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 25 października, 2021
reklama

Warmińsko-mazurskie. O prawie 40 proc. spadła liczba pozwoleń na pracę dla obcokrajowców

reklama

W 2020 roku Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki wydał o blisko 40 proc. mniej pozwoleń na pracę dla obcokrajowców, niż w 2019 roku – poinformował  rzecznik prasowy urzędu Krzysztof Guzek.

Rzecznik prasowy Warmińsko-Mazurskiego Urzędu wojewódzkiego poinformował, że w 2020 roku wydano 6.570 pozwoleń na pracę dla cudzoziemców na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Oznacza to, że w porównaniu z rokiem poprzednim liczba ta spadła o blisko 40 proc., ponieważ w 2019 roku takich decyzji wydano 10,5 tys.

Guzek przyznał, że o zezwolenie na pracę zazwyczaj ubiegają się obywatele Ukrainy, Białorusi, Indii, Gruzji, Rosji, Bangladeszu, Nepalu, Mołdawii oraz Filipin.

reklama

„Zawody cieszące się największym zainteresowaniem wiążą się głównie z wykonywaniem pracy fizycznej. Zezwolenia wydawane są m.in.: dla spawaczy, pracowników budowlanych, ślusarzy, zbrojarzy, murarzy, tynkarzy, kucharzy, kierowców samochodów ciężarowych, pakowaczy ręcznych, magazynierów” – poinformował Krzysztof Guzek.

Województwo warmińsko-mazurskie od wielu lat należy do regionów o najwyższym odsetku osób bezrobotnych. W październiku stopa bezrobocia wynosiła 9,8 proc. przy średniej krajowej 6,1 proc. Na jedną ofertę pracy w regionie w październiku przypadało 17 bezrobotnych. W samym Olsztynie sytuacja na rynku pracy jest lepsza, stopa bezrobocia w październiku wynosiła 3,4 proc., ale już w powiecie olsztyńskim – 10,3 proc.

reklama

Najnowsze ogłoszenia

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze