fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 23 stycznia, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

„Terytorialsi” z 45 batalionu lekkiej piechoty oddają osocze

Koronawirus "Terytorialsi" z 45 batalionu lekkiej piechoty oddają osocze

Jeden dawca jednorazowo może być źródłem leku dla trzech pacjentów.

Nad oddaniem osocza nie zastanawiał się długo szer. Sebastian Naborczyk, żołnierz z 45 batalionu lekkiej piechoty w Olsztynie. Po ustąpieniu choroby i odczekaniu wymaganych dni od razu przystąpił do działania- ”Sam przechodząc tą chorobę, wiem jak może być ciężko, dlatego też chciałbym zachęcić wszystkie osoby, które przechorowały i są już zdrowe do oddania osocza, gdyż nie różni się to zbytnio od samego oddania krwi, trwa to trochę dłużej bo około 30-40 minut, a te pół godziny może uratować nawet trzy osoby”. Terytorials z 4. Warmińsko- Mazurskiej Brygady Obrony Tertorialnej oddał dziś 700ml osocza i zapowiada, że póki będzie mógł, to będzie oddawał osocze ratujące życie.

Oddawanie krwi i osocza po przebytym koronawirusie jest szczególnie ważne w czasie trwającej pandemii. To ważny apel, zwłaszcza, że w Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zaczyna brakować osocza- „ Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa ponawia apele, bowiem zapotrzebowanie na krew i osocze w szpitalach jest duże, a zapasy nie zawsze wystraczające. Żołnierze 4. W-MBOT od początku pandemii oddali ponad 270 litrów krwi. Żołnierze -ozdrowieńcy oddają również osocze, uważają bowiem to za obowiązek wobec społeczeństwa, aby pomóc we wspólnej walce z COVID-19”- mówi rzecznik 45blp, szer. Sabina Mazurek.

Badania pokazują, że przetaczanie osocza ozdrowieńców jest skuteczne i może pomóc chorym na COVID-19. Osocze jest jednym z istotnych elementów w walce z chorobą. Wykorzystuje się je tylko we wczesnych etapach choroby. Osocze ozdrowieńców zawiera przeciwciała, które mogą wspomagać leczenie chorych na COVID-19.

Źródło: 45blp

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x