11 C
Olsztyn
niedziela, 14 kwietnia, 2024
reklama

Zmarł były prezes Radia Olsztyn

WiadomościZmarł były prezes Radia Olsztyn

Po trzech tygodniach pod respiratorem, w niedzielę przegrał walkę z koronawirusem Tomasz Kuc, były dziennikarz Radia Kielce i były prezes Radia Olsztyn – poinformowano w niedzielę po południu na Twitterze Polskiego Radia RDC. Miał 58 lat.

reklama

“Do niedawna był dyrektorem redaktorem naczelnym Polskiego Radia 24. Z mediami publicznymi związany ćwierć wieku. W latach osiemdziesiątych współpracował z licznymi pismami i wydawnictwami podziemnymi” – czytamy na Twitterze RDC.

Dodano, że Kuc “przez wiele lat pracował także w białostockiej telewizji”.

reklama

Podkreślono, że był “zapalonym radiowcem, podróżnikiem, historykiem, harcerzem i rowerzystą”.

“Mieliśmy zacząć współpracować w RDC… Po trzech tygodniach walki z koronawirusem przegrał. Żegnaj Tomku” – napisał szef RDC Tadeusz Deszkiewicz.

Portal Wirtualne Media przypomniał, że Tomasz Kuc w ostatnich latach pracował w Polskim Radiu. “Od października 2016 do kwietnia 2017 r. był dyrektorem i redaktorem naczelnym Polskiego Radia 24, a przedtem wiceszefem tej anteny. Wcześniej pracował m.in. w redakcji publicystyki TVP Info i w TVP Białystok, publicznym Radiu Olsztyn (m.in. jako prezes) i Radiu Kielce” – napisano.

reklama

Jak podkreślono, “z mediami publicznymi był związany prawie przez 30 lat”.

“Z żalem informujemy, że na Wieczną Wartę odszedł instruktor naszej Chorągwi, który piastował m.in. funkcje p.o. Komendanta Chorągwi, Przewodniczącego Chorągwianego Sądu Harcerskiego, członka Komendy Chorągwi oraz Rady Chorągwi, a obecny wiceprzewodniczący Chorągwianego Sądu Harcerskiego hm. Tomasz Kuc” – napisano na Facebooku Chorągwi Białostockiej ZHP.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia