fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 16 stycznia, 2021

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

17-latkowie pomalowali ściany budynku sprayem. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności

Wiadomości 17-latkowie pomalowali ściany budynku sprayem. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia...

Wartość strat oszacowano na blisko 7 tysięcy złotych. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W połowie listopada funkcjonariusze z Posterunku Policji w Dywitach otrzymali zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa na szkodę Urzędu Gminy w Dywitach. Z uzyskanych informacji wynikało, że kilka dni wcześniej nieznani sprawcy włamali się do budynku hydroforni na terenie gminy, ukradli z jego wnętrza kilkanaście puszek z farbą w sprayu a następnie pomalowali ściany budynku, tym samym niszcząc jego elewację. Łączną wartość strat oszacowano na blisko 7 tysięcy złotych.

17-latkowie zatrzymani za kradzież z włamaniem
Autor zdjęcia: KWP

Sprawą natychmiast zajęli się policjanci z Dywit, którzy wykonali szereg czynności, aby ustalić okoliczności sprawy. W tym celu m.in. dotarli do świadków oraz przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia. Policjanci szybko ustalili personalia sprawców przestępstw. Okazali się nimi dwaj 17-letni mieszkańcy gminy, którzy zostali zatrzymani. Na podstawie zabranego materiału dowodowego funkcjonariusze przedstawili im zarzuty kradzieży z włamaniem oraz zniszczenia mienia. Młodzi mężczyźni przyznali się częściowo do zarzucanych im czynów, tłumaczyli swoje zachowanie zabawą i sposobem na spędzenie wolnego czasu. Zgodnie z kodeksem karnym grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


2 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

2
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x