fbpx
0.3 C
Olsztyn
poniedziałek, 29 listopada, 2021
reklama

Karambol na obwodnicy Olsztyna. Nie wiadomo kto go spowodował

reklama

Przez kilka godzin całkowicie zablokowana była droga ekspresowa nr 16 między węzłem Olsztyn-Jaroty a węzłem Olsztyn-Pieczewo (w kierunku m. Mrągowo) po zderzeniu czterech samochodów. Na miejscu pracowali policjanci, strażacy i ratownicy medyczni. Do szpitala została przetransportowana jedna osoba. Policjanci zajmują się wyjaśnieniem dokładnych przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.

Wczoraj (19.11.2020) po godz. 16.00 oficer dyżurny olsztyńskiej jednostki Policji otrzymał informację o wypadku drogowym z udziałem kilku samochodów. Na skutek zdarzenia droga została całkowicie zablokowana w związku z czym niezbędne było wyznaczenie objazdu miejsca zdarzenia. Policjanci kierowali innych uczestników ruchu drogowego na wyznaczone objazdy.

reklama

Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci ustalili wstępne okoliczności zdarzenia. Jak się okazało, wszystkie 4 pojazdy zderzyły się w pobliżu unieruchomionego na poboczu ze względu na awarię samochodu ciężarowego wraz z naczepą. Wstępnie wynika, że unieruchomione auto uległo awarii a kierujący zjechał na pobocze, gdzie się zatrzymał po tym jak spod maski auta zaczęły wydobywać się kłęby dymu ograniczające widoczność.

Wstępne policyjne ustalenia wskazują na to, że kierowca ciężarowym dafem (tzw. laweta) widząc chmurę dymu wytracił znacznie prędkość. Na tył ciężarowego dafa najechał kierujący nissanem i w efekcie tzw. domina na tył poprzedzających pojazdów uderzyli jeszcze kierujący osobowym audi i peugeotem. Pojazdami uczestniczącymi w zdarzeniu podróżowało 5 osób z których jedna osoba, tj. pasażerka osobowego nissana z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. Z uwagi na obrażenia kobiety skutkujące jej rozstrojem zdrowia powyżej 7 dni zdarzenie zakwalifikowane zostało jako wypadek drogowy.

Czytaj też:  Kierująca zasłabła podczas jazdy na ul. Jagiellońskiej

Do zadań policjantów pracujących na miejscu zdarzenia należało m.in. zebranie wszystkich śladów niezbędnych do ustalenia przyczyn i okoliczności wypadku. Funkcjonariusze przeprowadzili procesowe oględziny miejsca zdarzenia oraz każdego z uczestniczących w wypadku auta. Zbadany został również stan trzeźwości kierujących – wszyscy byli trzeźwi.

Utrudnienia w miejscu wypadku trwały do późnego wieczora, ponieważ do usunięcia uszkodzonych pojazdów niezbędne było wykorzystanie specjalistycznych holowników. Z pojazdów wyciekły płyny eksploatacyjne, których całkowite usunięcie zajęło służbom drogowym kilka godzin.

Policjanci przypominają o zachowaniu szczególnej ostrożności zwłaszcza na drogach o podwyższonej prędkości. Każdy kierujący musi wykazać się ogromną czujnością na każdej drodze po to, aby móc odpowiednio wcześniej zareagować na ewentualne utrudnienia.

Karambol na obwodnicy Olsztyna. Nie wiadomo kto go spowodował Karambol na obwodnicy Olsztyna. Nie wiadomo kto go spowodował Karambol na obwodnicy Olsztyna. Nie wiadomo kto go spowodowałZobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama