fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

środa, 25 listopada, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Karambol na obwodnicy Olsztyna. Nie wiadomo kto go spowodował

Wiadomości Karambol na obwodnicy Olsztyna. Nie wiadomo kto go spowodował

Przez kilka godzin całkowicie zablokowana była droga ekspresowa nr 16 między węzłem Olsztyn-Jaroty a węzłem Olsztyn-Pieczewo (w kierunku m. Mrągowo) po zderzeniu czterech samochodów. Na miejscu pracowali policjanci, strażacy i ratownicy medyczni. Do szpitala została przetransportowana jedna osoba. Policjanci zajmują się wyjaśnieniem dokładnych przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.

Wczoraj (19.11.2020) po godz. 16.00 oficer dyżurny olsztyńskiej jednostki Policji otrzymał informację o wypadku drogowym z udziałem kilku samochodów. Na skutek zdarzenia droga została całkowicie zablokowana w związku z czym niezbędne było wyznaczenie objazdu miejsca zdarzenia. Policjanci kierowali innych uczestników ruchu drogowego na wyznaczone objazdy.

Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci ustalili wstępne okoliczności zdarzenia. Jak się okazało, wszystkie 4 pojazdy zderzyły się w pobliżu unieruchomionego na poboczu ze względu na awarię samochodu ciężarowego wraz z naczepą. Wstępnie wynika, że unieruchomione auto uległo awarii a kierujący zjechał na pobocze, gdzie się zatrzymał po tym jak spod maski auta zaczęły wydobywać się kłęby dymu ograniczające widoczność.

Wstępne policyjne ustalenia wskazują na to, że kierowca ciężarowym dafem (tzw. laweta) widząc chmurę dymu wytracił znacznie prędkość. Na tył ciężarowego dafa najechał kierujący nissanem i w efekcie tzw. domina na tył poprzedzających pojazdów uderzyli jeszcze kierujący osobowym audi i peugeotem. Pojazdami uczestniczącymi w zdarzeniu podróżowało 5 osób z których jedna osoba, tj. pasażerka osobowego nissana z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. Z uwagi na obrażenia kobiety skutkujące jej rozstrojem zdrowia powyżej 7 dni zdarzenie zakwalifikowane zostało jako wypadek drogowy.

Do zadań policjantów pracujących na miejscu zdarzenia należało m.in. zebranie wszystkich śladów niezbędnych do ustalenia przyczyn i okoliczności wypadku. Funkcjonariusze przeprowadzili procesowe oględziny miejsca zdarzenia oraz każdego z uczestniczących w wypadku auta. Zbadany został również stan trzeźwości kierujących – wszyscy byli trzeźwi.

Utrudnienia w miejscu wypadku trwały do późnego wieczora, ponieważ do usunięcia uszkodzonych pojazdów niezbędne było wykorzystanie specjalistycznych holowników. Z pojazdów wyciekły płyny eksploatacyjne, których całkowite usunięcie zajęło służbom drogowym kilka godzin.

Policjanci przypominają o zachowaniu szczególnej ostrożności zwłaszcza na drogach o podwyższonej prędkości. Każdy kierujący musi wykazać się ogromną czujnością na każdej drodze po to, aby móc odpowiednio wcześniej zareagować na ewentualne utrudnienia.

Karambol na obwodnicy Olsztyna. Nie wiadomo kto go spowodował Karambol na obwodnicy Olsztyna. Nie wiadomo kto go spowodował Karambol na obwodnicy Olsztyna. Nie wiadomo kto go spowodowałPrzeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoKMP Olsztyn
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Noc Naukowców z EIT Food

27 listopada już po raz 15. będziemy obchodzić Europejską Noc Naukowców! Z tej okazji badacze z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie...

Nie musisz dłużej obawiać się o tlen. W Olsztynie powstało Pogotowie Tlenowe

Szpitale nie są w stanie zapewnić każdemu dostępu do tlenu. Na szczęście Pogotowie Tlenowe, które funkcjonuje 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu...

Bezpłatna pomoc dla osób ukaranych w olsztyńskich protestach

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Olsztynie postanowiła włączyć się w pomoc osobom ukaranym mandatami w trakcie protestów, oferując im nieodpłatną pomoc prawną. Protesty i manifestacje...

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x