fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 26 stycznia, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

IMGW: Silny wiatr na północy kraju

Wiadomości IMGW: Silny wiatr na północy kraju

W czwartek wieczorem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla północy kraju. Alertem objęto północ woj. zachodniopomorskiego, pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego. Na Bałtyku może wystąpić sztorm.

Według tej prognozy IMGW przewiduje się wystąpienie silnego zachodniego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h.

Z kolei wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku przekazał ostrzeżenie o sztormie w strefie brzegowej w części wschodniej Bałtyku. Ostrzeżenie obowiązuje w czwartek do godz. 24. Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru południowo-zachodniego 6 do 7, a w porywach 8 do 9 w skali Beauforta.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoPAP
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x