fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

środa, 20 stycznia, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Noc Naukowców z EIT Food

Artykuł sponsorowany Noc Naukowców z EIT Food

27 listopada już po raz 15. będziemy obchodzić Europejską Noc Naukowców! Z tej okazji badacze z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie przeprowadzą serię 15 wykładów online dla młodzieży szkolnej. Przygotowane w ramach projektu EIT Food #AnnualFoodAgenda wykłady poruszą najciekawsze zagadnienia z obszaru żywności, żywienia i zdrowia człowieka.

Zdalne nauczanie nie musi oznaczać rutyny! Zaproś do swojej klasy naukowców z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie i przyłącz się do obchodów europejskiego święta nauki! Finansowane ze środków Europejskiego Instytutu Technologii i Innowacji w obszarze żywności (EIT Food) wykłady będą źródłem wiedzy, inspiracji i poruszą najbardziej aktualne tematy dotyczące zdrowego odżywiania. Poznamy m.in. bakterie zamieszkujące nasze jelita i dowiemy się, jak za pomocą żywności możemy wzmocnić nasz system odpornościowy. Sprawdzimy kiedy powinniśmy stosować dietę bezglutenową i przyjrzymy się bliżej faktom i mitom na temat jakości ryb pochodzących ze stawów hodowlanych. Weźmiemy pod lupę jedną z poważniejszych chorób XXI wieku, jaką jest otyłość i przekonamy się czy tkanka tłuszczowa może pożerać kalorie! A jak już będziemy w temacie zdrowia i żywności, to poznamy też najpopularniejsze alergeny żywnościowe, dowiemy się, jak konserwować żywność, by przetrwała nawet najbardziej ekstremalne warunki, oraz dlaczego czasem robimy zakupy spożywcze kierując się nie sercem i rozumem a… nosem!

Obchody Europejskiej Nocy Naukowców potrwają od 27 listopada do 4 grudnia br. Zgłoś swoją szkołę i bądź częścią najważniejszego święta naukowców w roku! Podczas każdego wykładu odbędzie się quiz wiedzy, z którego wyłonimy i nagrodzimy najbardziej uważnych uczniów. Szczegóły wydarzenia oraz wymagania techniczne znajdziesz na stronie Instytutu.
________________________________
Wykłady są częścią projektu EIT Food #AnnualFoodAgenda, który popularyzuje wiedzę na temat zdrowego odżywiania, bezpieczeństwa żywności, innowacji w sektorze rolno-spożywczym oraz problemu marnowania żywności. Partnerem #AnnualFoodAgenda w Polsce obok Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk jest koncern spożywczy Maspex Kariera.
www.annualfoodagenda.com

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x