fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 28 listopada, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warmińsko-Mazurskie. Wzrasta liczba osób podłączonych do respiratorów

Wiadomości Warmińsko-Mazurskie. Wzrasta liczba osób podłączonych do respiratorów

W woj. warmińsko-mazurskim wolne pozostają 23 respiratory i 409 łóżek dla osób zakażonych koronawirusem – przekazały służby wojewody.

W poniedziałek o godz. 16.00 służby prasowe wojewody warmińsko-mazurskiego wskazywały, że w regionie zajętych jest 685 z ogólnej liczby 1094 łóżek covidowych. Oznacza to, że przez weekend do szpitali przybyło 45 pacjentów z koronawirusem.

Wśród hospitalizowanych do respiratorów podłączonych jest 74 pacjentów. W porównaniu z danymi z piątku nastąpił wzrost o 9 pacjentów podłączonych do tych urządzeń. W regionie wciąż wolne są 23 respiratory.

W poniedziałek zakażenie koronawirusem potwierdzono u 1040 osób z woj. warmińsko-mazurskiego i jest to najwyższy zanotowany dotąd dobowy przyrost zakażeń.

Najwięcej zakażonych – 172, przybyło w Olsztynie. Drugi co do wielkości przyrost zachorowań – 116 – zanotowano w Elblągu.

Minionej doby z powodu zakażenia koronawirusem zmarły w regionie 3 kolejne osoby, służby prasowe wojewody podały, że wszyscy cierpieli na choroby współistniejące. W sumie liczba zgonów w warmińsko-mazurskim wynosi 238.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Lubię to 14
Nie lubię 12

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


2 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

7-letni Bruno z Olsztyna walczy z rakiem. Nie ma wiele czasu

Bruno Pressler-Wigura z Olsztyna toczy swoją trzecią walkę z nowotworem. Stosowana do tej pory chemioterapia nie przyniosła efektów. Link do zbiórki: www.siepomaga.pl/bruno Bruno to 7-latek z...

Noc Naukowców z EIT Food

27 listopada już po raz 15. będziemy obchodzić Europejską Noc Naukowców! Z tej okazji badacze z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie...

Nie musisz dłużej obawiać się o tlen. W Olsztynie powstało Pogotowie Tlenowe

Szpitale nie są w stanie zapewnić każdemu dostępu do tlenu. Na szczęście Pogotowie Tlenowe, które funkcjonuje 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu...

Przeczytaj także:

2
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x