15 C
Olsztyn
piątek, 21 czerwca, 2024
reklama

Połączone bilety pociągów, autobusów i tramwajów? Ratusz rozważa bilet aglomeracyjny

WiadomościPołączone bilety pociągów, autobusów i tramwajów? Ratusz rozważa bilet aglomeracyjny

Urząd miasta chce zapoznać się z analizą w tej sprawie do końca tego roku.

reklama

Uproszczenie i zarazem zrewolucjonizowanie komunikacji miejskiej i podmiejskiej – to potencjalny plan na utworzenie biletu aglomeracyjnego, który ułatwiłby podróż pasażerom po Olsztynie i okolicach. Jak donosi Gazeta Wyborcza Olsztyn, ratusz podejmuje pierwsze kroki w tej sprawie i zamawia analizę uwarunkowań funkcjonowania takiego systemu połączonych biletów.

Obszar, o którym wstępnie mowa w kwestii tego projektu, miałby objąć następujące lokalizacje: Miasto Olsztyn, Barczewo, Dywity, Gietrzwałd, Jonkowo, Purdę oraz Stawigudę. Według planu, miałby obowiązywać jeden system sprzedaży biletów i identyfikacji pasażera. Założenie miałoby zostać uproszczone o tyle, że kupujący zamawiając bilet w sposób elektroniczny, wybierałby punkt A – z którego jedzie – i punkt B – czyli docelowy – a system miałby wskazać mu połączenia, którymi będzie podróżował.

reklama

Ratusz oczekuje, że potencjalny wykonawca przedstawi co najmniej trzy propozycje systemów, z czego jedna musi zawierać włączenie kolei aglomeracyjnej. Zapowiedziano dalsze spotkania w tej sprawie. Dokumentacja ma zostać sporządzona do maja 2021 roku.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Maciek Kazimierczuk
15 listopada 2020 07:55
Polecane