fbpx
10 C
Olsztyn
środa, 20 października, 2021
reklama

Oficjalne otwarcie Term Warmińskich

reklama

Od 7 stycznia jedna z większych inwestycji w naszym regionie będzie już oficjalnie dostępna dla turystów i mieszkańców Warmii i Mazur. Pierwsi goście skorzystali jednak z term już w minionym roku.

Termy Warmińskie to kompleks basenowo-wypoczynkowy, przy którym powstała całoroczna  infrastrukturą rekreacyjna. Oprócz term – aktywnej i relaks – klienci mogą skorzystać z sauny, naturalnego stawu z plażą czy parku linowego. Kompleks jest również wyposażony w boiska i centrum konferencyjne z restauracją. Do dyspozycji przyjezdnych jest też wioska wakacyjna, w której skład wchodzą domki szeregowe.

Obiekt miał przede wszystkim przyciągnąć do regionu turystów oraz zapewnić nowe miejsca pracy. Jego trwająca ponad trzy lata budowa nie była jednak pozbawiona problemów – m.in. kłopoty finansowe głównego wykonawcy zmusiły starostwo powiatowe w Lidzbarku Warmińskim do szukania nowych wykonawców, a kilku terminów otwarcia obiektu nie udało się dotrzymać.

reklama

Ostatecznie budowę term, które w większości powstały dzięki funduszom z unijnej kasy, udało się doprowadzić do końca. Data oficjalnego otwarcia obiektu to 7 stycznia 2016 roku, jednak już w minionym roku w grudniu, w pierwszy dzień świąt, pierwsi goście mogli korzystać z oferowanych tam rozrywek.

Termy Warmińskie są otwarte codziennie w godz. 8-21.30.

reklama

Najnowsze ogłoszenia

18 KOMENTARZY

18 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze