15 C
Olsztyn
piątek, 21 czerwca, 2024
reklama

Oficjalne otwarcie Term Warmińskich

Lidzbark WarmińskiOficjalne otwarcie Term Warmińskich

Od 7 stycznia jedna z większych inwestycji w naszym regionie będzie już oficjalnie dostępna dla turystów i mieszkańców Warmii i Mazur. Pierwsi goście skorzystali jednak z term już w minionym roku.

reklama

Termy Warmińskie to kompleks basenowo-wypoczynkowy, przy którym powstała całoroczna  infrastrukturą rekreacyjna. Oprócz term – aktywnej i relaks – klienci mogą skorzystać z sauny, naturalnego stawu z plażą czy parku linowego. Kompleks jest również wyposażony w boiska i centrum konferencyjne z restauracją. Do dyspozycji przyjezdnych jest też wioska wakacyjna, w której skład wchodzą domki szeregowe.

Obiekt miał przede wszystkim przyciągnąć do regionu turystów oraz zapewnić nowe miejsca pracy. Jego trwająca ponad trzy lata budowa nie była jednak pozbawiona problemów – m.in. kłopoty finansowe głównego wykonawcy zmusiły starostwo powiatowe w Lidzbarku Warmińskim do szukania nowych wykonawców, a kilku terminów otwarcia obiektu nie udało się dotrzymać.

reklama

Ostatecznie budowę term, które w większości powstały dzięki funduszom z unijnej kasy, udało się doprowadzić do końca. Data oficjalnego otwarcia obiektu to 7 stycznia 2016 roku, jednak już w minionym roku w grudniu, w pierwszy dzień świąt, pierwsi goście mogli korzystać z oferowanych tam rozrywek.

Termy Warmińskie są otwarte codziennie w godz. 8-21.30.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

18 KOMENTARZY

18 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Szczyt absurdu
9 stycznia 2016 15:29

Szczyt absurdu Polska inwestycja pośmiewiskiem Europy? Pomysł urzędników powala Otwarty z hukiem w zeszły czwartek w Lidzbarku Warmińskim kompleks nowoczesnych basenów termalnych miał być wizytówką Warmii i Mazur. Ale zamiast tego inwestycja za 94 miliony złotych staje się pośmiewiskiem na całą Europę. O absurdalnych decyzjach władz w tej sprawie pisał już nawet niemiecki „Der Spiegel”. Jak do tego doszło?Wszystko zaczęło się w 2012 roku. Ówczesne władze samorządowe województwa postanowiły postawić termy. Skąd pomysł? Z przekonania, że pod Lidzbarkiem na głębokości kilkuset metrów znajdują się źródła ciepłych wód geotermalnych. Włodarze z ówczesnym marszałkiem na czele powoływali się na badania przeprowadzone na… Czytaj więcej »

Jack
7 stycznia 2016 22:57

Trzeba sie tam ruszyc

Polecane