fbpx
10 C
Olsztyn
niedziela, 17 października, 2021
reklama

Studenci UWM nie obawiają się koronawirusa? Kontrowersyjne zdjęcie w sieci

reklama

Strona Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UWM pochwaliła się na swoim Facebooku przybyciem studentów na uczelnię. Gest bardzo miły i przyjazny, lecza na zdjęciu z sali zajęć widać uczniów nie zachowujących bezpiecznego dystansu i nienoszących maseczek.

Napisał do nas czytelnik, zaniepokojony sytuacją na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego:

„Piszecie o wzroście zakażeń. Jestem studentem wydziału humanistycznego UWM. Przeraża mnie sposób, w jaki podchodzi się tam do bezpieczeństwa epidemiologicznego. Wysyłam zdjęcie, żebyście zobaczyli, jak przestrzega się tych zasad na zajęciach w jednym z instytutów. Najbardziej dziwne jest to, że wydział ten otwarcie chwali się tymi zdjęciami. Może byście zaczęli o tym pisać, bo takie podejście to zagrożenie dla studentów i
wykładowców”

reklama

Na Facebookowym profilu Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej pojawiło się zdjęcie z jednej z sal zajęciowych z podpisem: „Studenci w końcu pojawili się na Wydziale Humanistycznym. Jak miło was widzieć po półrocznej przerwie…”. Do zdjęcia pozują studenci wraz z jednym z wykładowców.

UWM nie obawia się koronawirusa? Kontrowersyjne zdjęcie w sieci

Sprawdziliśmy co mówią o tym przepisy, stosowne dla nowego roku akademickiego:

„V. W trakcie pobytu studentów I roku studiów w siedzibie Uczelni, mogą odbywać się zajęcia dydaktyczne prowadzone w bezpośrednim kontakcie z nauczycielem akademickim, z zachowaniem obowiązujących zasad sanitarno-epidemiologicznych” – tak głosi 5 punkt komunikatu Prorektora Ds. Kształcenia UWM w Olsztynie.

Władze Wydziału Humanistycznego zapowiedziały wyjaśnienie nieprzestrzegania zasad sanitarnych.

 

reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

3 KOMENTARZY

3 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze