fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 1 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Studenci UWM nie obawiają się koronawirusa? Kontrowersyjne zdjęcie w sieci

Koronawirus Studenci UWM nie obawiają się koronawirusa? Kontrowersyjne zdjęcie w sieci

Strona Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UWM pochwaliła się na swoim Facebooku przybyciem studentów na uczelnię. Gest bardzo miły i przyjazny, lecza na zdjęciu z sali zajęć widać uczniów nie zachowujących bezpiecznego dystansu i nienoszących maseczek.

Napisał do nas czytelnik, zaniepokojony sytuacją na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego:

„Piszecie o wzroście zakażeń. Jestem studentem wydziału humanistycznego UWM. Przeraża mnie sposób, w jaki podchodzi się tam do bezpieczeństwa epidemiologicznego. Wysyłam zdjęcie, żebyście zobaczyli, jak przestrzega się tych zasad na zajęciach w jednym z instytutów. Najbardziej dziwne jest to, że wydział ten otwarcie chwali się tymi zdjęciami. Może byście zaczęli o tym pisać, bo takie podejście to zagrożenie dla studentów i
wykładowców”

Na Facebookowym profilu Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej pojawiło się zdjęcie z jednej z sal zajęciowych z podpisem: „Studenci w końcu pojawili się na Wydziale Humanistycznym. Jak miło was widzieć po półrocznej przerwie…”. Do zdjęcia pozują studenci wraz z jednym z wykładowców.

UWM nie obawia się koronawirusa? Kontrowersyjne zdjęcie w sieci

Sprawdziliśmy co mówią o tym przepisy, stosowne dla nowego roku akademickiego:

„V. W trakcie pobytu studentów I roku studiów w siedzibie Uczelni, mogą odbywać się zajęcia dydaktyczne prowadzone w bezpośrednim kontakcie z nauczycielem akademickim, z zachowaniem obowiązujących zasad sanitarno-epidemiologicznych” – tak głosi 5 punkt komunikatu Prorektora Ds. Kształcenia UWM w Olsztynie.

Władze Wydziału Humanistycznego zapowiedziały wyjaśnienie nieprzestrzegania zasad sanitarnych.

 

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?

3 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


3 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

3
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x