fbpx
3 C
Olsztyn
sobota, 8 maja, 2021
reklama

Projekt „Wodny Świat” ma być kontynuowany bez Roberta Lewandowskiego

reklama

Projekt „Wodny Świat” na Jeziorze Niegocin w Giżycku będzie kontynuowany – zapewnił w oświadczeniu wydanym w środę jeden z udziałowców spółki, z której w minionym tygodniu wycofał się Robert Lewandowski.

Burmistrz Giżycka Wojciech Iwaszkiewicz zamieścił w środę w mediach społecznościowych oświadczenie Wojciecha Stradowskiego, który wspólnie z trzema innymi inwestorami tworzył spółkę Nowe Mazury 8.

Spółka ta miała zbudować w Giżycku kompleks „Wodny Świat”. Jednym z udziałowców spółki był Robert Lewandowski ale przed tygodniem wycofał się z inwestycji po tym, jak „Puls Biznesu” napisał, że jeden z jego biznesowych partnerów, Paweł Petrusewicz, był wielokrotnie skazywany prawomocnymi wyrokami za przestępstwa przeciwko mieniu, bezpieczeństwu powszechnemu, wymiarowi sprawiedliwości, wiarygodności dokumentów i obrotowi gospodarczemu. W związku z popełnieniem części z nich przesiedział w areszcie i więzieniu prawie dwa lata.

reklama

„Szanujemy decyzję Roberta Lewandowskiego. Robert, ja i Jacek dowiedzieliśmy się ostatnio o naszym czwartym partnerze rzeczy, których nie wiedzieliśmy. Nie zamierzamy jednak rezygnować z realizacji inwestycji zaplanowanych przez spółkę. Przegrupowaliśmy siły i będziemy ją realizować w nowym składzie. W spółce zostaniemy ja i Jacek Koziński. Obydwaj jesteśmy doświadczonymi biznesmenami i jesteśmy w stanie ukończyć to, co zaplanowaliśmy” – napisał w oświadczeniu zamieszczonym przez burmistrza Giżycka Wojciech Stradowski.

Stradowski i Koziński działają w branży developerskiej.

Robert Lewandowski otworzy własną restaurację na Mazurach. Wydadzą fortunę na budowę

Burmistrz Giżycka poinformował w środę, że w przyszłym tygodniu zaplanował spotkanie z inwestorami.

Spółka Nowe Mazury 8 zamierza zbudować na jeziorze Niegocin w Giżycku kompleks restauracyjno-portowy „Wodny świat”. Spółka przed laty zawarła umowę na użytkowanie gruntów pokrytych wodami na jeziorze Niegocin o powierzchni 1 tys. m. kw. Umowa ta obowiązuje do 28 sierpnia 2027 roku.

Według wcześniejszych zapowiedzi Wodny Świat ma kosztować 71 mln zł.

reklama
źródłoPAP

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze