fbpx
22 C
Olsztyn
środa, 16 czerwca, 2021
reklama

10 kg narkotyków. Ratownik medyczny głównym podejrzanym

reklama
Wyślij przez
0

Zatrzymano 11 osób i zabezpieczono ponad 10 kg środków odurzających. Wpadł także ratownik medyczny, który uprawiał plantację.

W Ostródzie doszło do masowych zatrzymań osób podejrzanych o handel, wytwarzanie i posiadanie narkotyków. Już na początku września zatrzymanych zostało 7 osób. W wyniku przeszukania mieszkań 29- i 32- latka policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 1,5 kg marihuany, ponad 630 gramów amfetaminy, ponad 160 tabletek ecstasy oraz kilka krzewów konopi indyjskich innych niż włókniste. Ponadto, jak ustalili funkcjonariusze, w przestępczym procederze brał udział również inny 29-letni mieszkaniec powiatu. Mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków, uprawy oraz wprowadzenia do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Pozostałe 4 osoby usłyszały zarzuty posiadania oraz posiadania znacznych ilości narkotyków.

Policjantom z Ostródy udało się ustalić lokalizację nielegalnej plantacji konopi indyjskich innych niż włókniste na terenie gminy Ostróda. W wyniku przeprowadzonych czynności zabezpieczyli 134 krzewy tej rośliny. Do sprawy zatrzymanych zostało dwóch mężczyzn. W wyniku przeszukania mieszkania 32-letniego mężczyzny kryminalni ujawnili kolejną uprawę konopi indyjskich innych niż włókniste. Ponadto zabezpieczyli również ponad 1100 sztuk tabletek ecstasy oraz ponad 3 kilogramy zielonego suszu. Badania potwierdziły, że jest to marihuana.

reklama

Seria zatrzymań w Ostródzie ws. handlu, uprawy i posiadania narkotyków. Ratownik medyczny głównym podejrzanym
Autor zdjęcia: KPP Ostróda

Z naszych informacji wynika, że zatrzymany 32-letni pracował w ostródzkim szpitalu jako ratownik medyczny. Szpital miał go zwolnić po aresztowaniu. Skontaktowaliśmy się w tej sprawie ze szpitalem w Ostródzie, ale póki co nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Mężczyzna został zatrzymany na 3 miesiące, a grozi mu nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Dalsze działania oraz ustalenia kryminalnych pozwoliły na zatrzymanie 25-latka zajmującego się uprawą konopi indyjskich innych niż włókniste. W wyniku przeszukania zajmowanych przez niego pomieszczeń policjanci zabezpieczyli 9 krzewów tej rośliny. Ponadto ujawnili ponad 200 gramów amfetaminy oraz tabletki ecstasy. Młody mieszkaniec Ostródy usłyszał zarzuty uprawy oraz posiadania znacznej ilości narkotyków. Trafił na 3 miesiące do aresztu. Zarzuty posiadania środków odurzających usłyszał również zatrzymany w tej sprawie 22-latek.

W wyniku przeprowadzonych w ostatnich tygodniach działań ostródzcy kryminalni zabezpieczyli ponad 10 kilogramów narkotyków. Wartość czarnorynkowa zabezpieczonych nielegalnych substancji to ponad 300 tysięcy złotych. Tymczasowo aresztowanych zostało 5 osób.

Posiadanie środków odurzających zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków Ustawa o narkomanii przewiduje karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Kara 8 lat pozbawienia wolności grozi podejrzanym za uprawę mogącą dostarczyć znaczne ilości środków odurzających. Podejrzanym o wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków grozi nawet 12 lat w zakładzie karnym.

Seria zatrzymań w Ostródzie ws. handlu, uprawy i posiadania narkotyków. Ratownik medyczny głównym podejrzanym
Autor zdjęcia: KPP Ostróda

Seria zatrzymań w Ostródzie ws. handlu, uprawy i posiadania narkotyków. Ratownik medyczny głównym podejrzanym
Autor zdjęcia: KPP Ostróda

 


ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
0
reklama
źródłoKPP Ostróda

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze