fbpx
6 C
Olsztyn
niedziela, 11 kwietnia, 2021
reklama

Wybrano dziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych w Olsztynie

reklama

5 października 2020 roku odbyło się Zgromadzenie Wyborcze Delegatów Okręgowej Izby Radców Prawnych w Olsztynie, podczas którego dokonano wyboru nowych władz samorządowych, delegatów na Krajowy Zjazd Radców Prawnych oraz członka Krajowej Rady Radców Prawnych. Znakomitą większością 71 głosów, przy jednym głosie przeciw i jednym wstrzymującym, Dziekanem Rady OIRP Olsztyn po raz drugi została r.pr. Katarzyna Skrodzka-Sadowska.

Delegaci dokonali również wyboru Rady Izby olsztyńskiej (18 osób), 10-osobowego składu Okręgowego Sądu Dyscyplinarnego, 5-osobowego składu Okręgowej Komisji Rewizyjnej oraz 9 delegatów na Krajowy Zjazd Radców Prawnych. Ponadto, Rzecznikiem Dyscyplinarnym OIRP Olsztyn wybrana została r.pr. Maria Łaba, zaś członkiem Krajowej Rady Radców Prawnych r.pr. Michał Korwek. Wybrane na Zgromadzeniu władze samorządowe będą pełnić swoje funkcje przez najbliższe 4 lata.

Samorząd ma za zadanie zapewniać warunki do wykonywania zadań radców prawnych określonych w ustawie, reprezentować radców prawnych i aplikantów oraz chronić ich interesy zawodowe. Rolą samorządu jest również współdziałanie w kształtowaniu i stosowaniu prawa, przygotowywanie aplikantów do należytego wykonywania zawodu radcy prawnego oraz realizowanie zadań z zakresu doskonalenia zawodowego radców prawnych i nadzorowanie należytego wykonywania zawodu przez radców prawnych. Okręgowa Izba Radców Prawnych w Olsztynie jest jedną z 19 okręgowych izb radców prawnych w Polsce wchodzących w skład Krajowej Izby Radców Prawnych.

reklama

Czynności radcy prawnego polegają w szczególności na udzielaniu porad i konsultacji prawnych, sporządzaniu opinii prawnych, opracowywaniu projektów aktów prawnych oraz występowaniu przed urzędami i sądami w charakterze pełnomocnika lub obrońcy, włączając w to występowanie przed Sądem Najwyższym, Trybunałem Konstytucyjnym, Naczelnym Sądem Administracyjnym, Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej i Europejskim Trybunałem Praw Człowieka.

 

Przeczytaj także:

reklama
źródłoOIRP Olsztyn

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Przeczytaj także: