fbpx
-0 C
Olsztyn
piątek, 28 stycznia, 2022
reklama

Uroczystość wręczenia sztandaru dla 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Sztandar jest znakiem jednostki wojskowej Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej; jest on symbolem sławy wojennej i tradycji oraz wierności, honoru i męstwa, których Ojczyzna wymaga od swych żołnierzy. Obowiązkiem żołnierza jest bronić i strzec sztandaru jednostki wojskowej. W razie utraty sztandaru wskutek słabości ducha bojowego, jednostka wojskowa ulega rozformowaniu.

Uroczystość wręczenia sztandaru dla 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej
Autor zdjęcia: 4 W-MBOT

Punktualnie o godzinie 11.00 na placu Apelowym 22 Wojskowego Oddziału Gospodarczego, przy ulicy Saperskiej 1 w Olsztynie odbędzie się uroczystość wręczenia sztandaru. Dowódca Brygady płk Mirosław BRYŚ złoży meldunek Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej, Generałowi Dywizji Wiesławowi KUKULE, o gotowości pododdziałów do uroczystego apelu.

Następnym elementem będzie podniesienie flagi państwowej na maszt i odegranie hymnu państwowego. W dalszej części uroczystości nastąpi odczytanie aktu nadania sztandaru przez Wojewodę Warmińsko – Mazurskiego Artura CHOJECKIEGO oraz wbicie gwoździ honorowych przez Marszałka Województwa, Prezesa Zarządu Okręgowego Związku Kombatantów RP, Dowódcę Wojsko Obrony Terytorialnej, Rodziców Chrzestnych i Fundatorów Sztandaru.

Czytaj też:  18-latkow po kontroli drogowej grozi 5 lat więzienia
reklama

W związku z nasilającą się epidemią koronawirusa SARS-Cov-2, ze względu na bezpieczeństwo, uroczystość, która wcześniej miała się odbyć na Placu Solidarności w Olsztynie, została przeniesiona na teren jednostki, aby jak najbardziej ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa. Odbędzie się z zachowaniem wszystkich niezbędnych środków ostrożności. Dla osób, które nie będą mogły z różnych przyczyn uczestniczyć w wydarzeniu emitowana będzie transmisja na żywo na kanale YouTube „Wojska Obrony Terytorialnej”

 

Zobacz również:
reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama