fbpx
-3 C
Olsztyn
sobota, 2 grudnia, 2023
reklama
reklama

Policja będzie dbała o bezpieczeństwo na meczu Stomilu

WiadomościPolicja będzie dbała o bezpieczeństwo na meczu Stomilu

Stadion piłkarski to miejsce, w którym zarówno zawodnicy jak i kibice muszą czuć się bezpiecznie. Policjanci przy współpracy z organizatorami dbają o bezpieczny przebieg każdej imprezy masowej. Najbliższe takie wydarzenie odbędzie się już w przyszły piątek (25.09.2020) na stadionie przy ul. Leonharda w Olsztynie, gdzie drużyna piłkarska Stomilu Olsztyn zmierzy się z Zagłębiem Sosnowiec.

reklama

Z tej okazji, na kilka dni przed pierwszym gwizdkiem olsztyńska Policja przypomina o obowiązujących przepisach związanych z imprezami masowymi.
Policjanci w swojej służbie czuwają nad bezpieczeństwem kibiców w trakcie meczy piłkarskich. Do ich zadań należy również zabezpieczenie tras dojazdowych, okolic stadionu czy kierowanie ruchem na skrzyżowaniach. Funkcjonariusze dbają również o to, aby każdy uczestnik meczu bez przeszkód dotarł na stadion, a potem bezpiecznie z niego wrócił do swojego domu.

Policja przypomina o najważniejszych ustawowych zapisach:

reklama

Zgodnie z obowiązującymi przepisami osoby, które podczas imprezy sportowej używają elementów odzieży lub przedmiotów, dzięki, którym ich identyfikacja jest utrudniona lub niemożliwa podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 2 tys. zł. Takim zachowaniem jest m.in. trzymanie tzw. sektorówki, w celu umożliwienia schowania się pod nią osób lekceważących i łamiących przepisy prawa.

Przestępstwem jest wnoszenie lub posiadanie na imprezie masowej broni, wyrobów pirotechnicznych, materiałów pożarowo niebezpiecznych, materiałów wybuchowych lub innych niebezpiecznych przedmiotów. Osoba, która łamie ten zakaz popełnia przestępstwo, za które grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

reklama

Osoby niewykonujące polecenia policjantów oraz służb porządkowych podczas imprezy masowej narażają się na odpowiedzialność ograniczenia wolności lub grzywny nie mniejszej niż 2 tys. zł.

Pamiętajmy również, że na sprawców naruszeń ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych sąd może nałożyć zakazy stadionowe nawet na okres do 6 lat. W ostatnim czasie, taki zakaz nałożony został na 6 osób, które złamały obowiązujące przepisy o imprezach masowych. Osoby te, najbliższy mecz z trybuny będą mogły oglądać dopiero za dwa lata.

Osobom będącym po alkoholu lub innego środka działającego podobnie organizator ma obowiązek odmówić wejścia na stadion.

Olsztyńscy policjanci apelują o przestrzeganie reżimu sanitarnego związanego z pandemią COVID-19. Funkcjonariusze przypominają również o obowiązku zapoznania się i stosowania do regulaminu stadionu, który z reguły znajduje się na terenie obiektu w miejscach ogólnodostępnych.

Zadbajmy wspólnie, aby każdy mecz był sportowym świętem pozbawionym chuligańskich wybryków czy wręcz przestępczych zachowań.

 

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Janek
24 września 2020 18:40

Stadion jest przy ulicy Piłsudskiego……..

Polecane
Ogłoszenia