fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 28 września, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

39,5 mln zł wsparcia antykryzysowego dla mikro i małych przedsiębiorstw

Wiadomości 39,5 mln zł wsparcia antykryzysowego dla mikro i małych przedsiębiorstw

39,5 mln zł wsparcia antykryzysowego ma zostać przeznaczonych na pomoc dla mikro i małych przedsiębiorstw z Warmii i Mazur dotkniętych skutkami wybuchu pandemii COVID 19. Na pomoc finansową mogą liczyć przedsiębiorcy m.in. z branży hotelarskiej czy gastronomicznej.

W poniedziałek marszałek woj. warmińsko-mazurskiego Gustaw Brzezin podpisał z prezesem Warmińsko-Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w Olsztynie Markiem Karólewskim umowę na realizację projektu z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2014-20.

Granty pomocy bezzwrotnej mają być przeznaczone na kapitał obrotowy dla firm dotkniętych bezpośrednio skutkami wybuchu pandemii COVID-19. O granty mogą się ubiegać mikro i małe przedsiębiorstwa (zatrudniające do 49 pracowników) z woj. warmińsko-mazurskiego.

Z pomocy przedsiębiorca będzie mógł pokryć bieżące opłaty i koszty m.in. wynagrodzenia pracowników, ZUS, koszty wynajmu, inne opłaty i koszty bieżące, inne zobowiązania publiczno-prawne, finansowania kapitału obrotowego.

Jak podał prezes Karólewski, premiowane będą firmy, które prowadzą działalność gospodarczą w branżach takich jak turystyka, gastronomia, transport zbiorowy oraz innych branż objętych zakazem funkcjonowania wydanym przez rząd w okresie epidemii.

Chodzi m.in. o prowadzących hotele, obiekty noclegowe, pola kempingowe, organizatorów turystyki, prowadzących restauracje, punkty gastronomiczne, ale i fryzjerów, kosmetyczki, prowadzących salony tatuaży czy siłownie.

Granty będą udzielane na pokrycie bieżących kosztów utrzymania działalności przez 3 miesiące a wsparcie będzie uzależnione od liczby osób zatrudnionych. Minimalna wartość pomocy bezzwrotnej to 23,5 tys. zł w przypadku jednoosobowej działalności a w przypadku przedsiębiorstwa zatrudniającego 49 pracowników to 164,7 tys. zł.

Przeczytaj także:

ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualny Mistrz Świata we fryzjerstwie zaprasza do swojego nowego salonu

Multimedalista fryzjerskich mistrzostw Polski, Europy i Świata zaprasza do swojego salonu fryzjerskiego, w którym zwykła fryzura urasta do rangi dzieła sztuki. Sukcesy Jacka Chamery wzięły...

Piątka na piątkę, czyli nowa dieta pudełkowa w Olsztynie

Proste zasady i wyjątkowo atrakcyjne ceny. A przede wszystkim: smaczne i zdrowe posiłki. Od początku tygodnia w Olsztynie i kilkunastu innych miejscowościach w regionie...

Przez koronawirusa w olsztyńskich szkołach pojawili się ludzie w skafandrach z tajemniczym urządzeniem

Weszli do szkoły ubrani w skafandry i maski. Na drzwiach wywieszono tabliczkę "Zakaz wstępu". Zdezynfekowali cały budynek przy wykorzystaniu najbardziej skutecznej metody do zabezpieczania pomieszczeń...

Przeczytaj także: