fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

niedziela, 17 stycznia, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

39,5 mln zł wsparcia antykryzysowego dla mikro i małych przedsiębiorstw

Wiadomości 39,5 mln zł wsparcia antykryzysowego dla mikro i małych przedsiębiorstw

39,5 mln zł wsparcia antykryzysowego ma zostać przeznaczonych na pomoc dla mikro i małych przedsiębiorstw z Warmii i Mazur dotkniętych skutkami wybuchu pandemii COVID 19. Na pomoc finansową mogą liczyć przedsiębiorcy m.in. z branży hotelarskiej czy gastronomicznej.

W poniedziałek marszałek woj. warmińsko-mazurskiego Gustaw Brzezin podpisał z prezesem Warmińsko-Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w Olsztynie Markiem Karólewskim umowę na realizację projektu z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2014-20.

Granty pomocy bezzwrotnej mają być przeznaczone na kapitał obrotowy dla firm dotkniętych bezpośrednio skutkami wybuchu pandemii COVID-19. O granty mogą się ubiegać mikro i małe przedsiębiorstwa (zatrudniające do 49 pracowników) z woj. warmińsko-mazurskiego.

Z pomocy przedsiębiorca będzie mógł pokryć bieżące opłaty i koszty m.in. wynagrodzenia pracowników, ZUS, koszty wynajmu, inne opłaty i koszty bieżące, inne zobowiązania publiczno-prawne, finansowania kapitału obrotowego.

Jak podał prezes Karólewski, premiowane będą firmy, które prowadzą działalność gospodarczą w branżach takich jak turystyka, gastronomia, transport zbiorowy oraz innych branż objętych zakazem funkcjonowania wydanym przez rząd w okresie epidemii.

Chodzi m.in. o prowadzących hotele, obiekty noclegowe, pola kempingowe, organizatorów turystyki, prowadzących restauracje, punkty gastronomiczne, ale i fryzjerów, kosmetyczki, prowadzących salony tatuaży czy siłownie.

Granty będą udzielane na pokrycie bieżących kosztów utrzymania działalności przez 3 miesiące a wsparcie będzie uzależnione od liczby osób zatrudnionych. Minimalna wartość pomocy bezzwrotnej to 23,5 tys. zł w przypadku jednoosobowej działalności a w przypadku przedsiębiorstwa zatrudniającego 49 pracowników to 164,7 tys. zł.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoPAP
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x