7 C
Olsztyn
wtorek, 21 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Wiceprezydent Olsztyna na kwarantannie. Zakażona radna i dyrektor szkoły oraz pracownicy jednostek ratusza

WiadomościWiceprezydent Olsztyna na kwarantannie. Zakażona radna i dyrektor szkoły oraz pracownicy jednostek...

Dyrektor szkoły z Olsztyna i zarazem miejska radna jest zakażona koronawirusem. W związku z jej chorobą kwarantanną została objęta m.in. wiceprezydent Olsztyna Ewa Kaliszuk, z którą radna odbyła w ostatnim czasie spotkanie.

reklama

„Pani wiceprezydent będzie pracować przez 10 dni w trybie zdalnym” – powiedział prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. Dodał, że w trybie zdalnym pracował będzie także mąż radnej, który jest wicedyrektorem w OSiR. Jak się okazuje pozytywny wynik na obecność wirusa ma dwóch pracowników olsztyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Rzecznik Zbigniew Szymula nie chciał zdradzić o kogo chodzi.

„Na szczęście nie odbywaliśmy w ostatnich dniach osobistych narad w gronie kierownictwa miasta” – dodał Grzymowicz.

reklama

Olsztyńska radna, u której w niedzielę potwierdzono zakażenie, kieruje szkołą niepubliczną ZPE, w której uczą się dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych. W rozmowie zapewniła, że w ostatnim czasie nie spotkała się z żadnym dzieckiem, a listę osób z placówki, z którymi się kontaktowała, podała służbom sanitarnym.

Gwałtowny wzrost zachorowań na COVID-19 w regionie. Czy to powrót pandemii?

„Wszelkie narady i zebrania odbywaliśmy w trybie zdalnym, jest naprawdę niewielka grupa ludzi, z którą się kontaktowałam osobiście” – powiedziała radna.

reklama

„Za chwilkę odbędzie się zdalne spotkanie z gronie kierownictwa placówki, będziemy się zastanawiać nad dalszymi krokami” – powiedziała radna. Przyznała, że rozważy poinformowanie o sytuacji rodziców dzieci z placówki, którą kieruje. Na razie informacji takiej nie ujawniono, rodzice dowiadują się o niej poczta pantoflową.

Służby sanitarne, które poinformowały w poniedziałek o czterech szkołach, w których wykryto zakażenie u nauczycieli czy uczniów, nie informowały o przypadku zakażonej dyrektorki – radnej. W poniedziałek po południu nie udało się skontaktować z kierownictwem sanepidu.

„Ja współpracuję z sanepidem, może służby sanitarne nie widziały powodu, by wymieniać naszą szkołę. Kilka osób z placówki jest na kwarantannie” – przyznała radna. W rozmowie powiedziała, że zakażenie przechodzi bezobjawowo, koronawirusa wykryto u niej po tym, gdy służby sanitarne badały osoby uczestniczące w weselu, które stało się nowym ogniskiem koronawirusa w regionie.

Gwałtowny wzrost zachorowań na COVID-19 w regionie. Czy to powrót pandemii?
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Ojciec
7 września 2020 22:05

„jest naprawdę niewielka grupa ludzi, z którą się kontaktowałam osobiście”
Czy Ta grupa kontaktowała się z dziećmi ?
Przeczuwam ZPE jako kolejne ognisko w Olsztynie jeśli nie będzie zamknięcia.

Mama
7 września 2020 20:09

Oby tylko szkoły naszym dzieciom nie zamknęli, one z braku dostępu do terapii i rehabilitacji bardzo ucierpiały

Popularne
Ogłoszenia
Gwałtowny wzrost zachorowań na COVID-19 w regionie. Czy to powrót pandemii?
Gwałtowny wzrost zachorowań na COVID-19 w regionie. Czy to powrót pandemii?