fbpx
4 C
Olsztyn
sobota, 10 kwietnia, 2021
reklama

Wiceprezydent Olsztyna na kwarantannie. Zakażona radna i dyrektor szkoły oraz pracownicy jednostek ratusza

reklama

Dyrektor szkoły z Olsztyna i zarazem miejska radna jest zakażona koronawirusem. W związku z jej chorobą kwarantanną została objęta m.in. wiceprezydent Olsztyna Ewa Kaliszuk, z którą radna odbyła w ostatnim czasie spotkanie.

„Pani wiceprezydent będzie pracować przez 10 dni w trybie zdalnym” – powiedział prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. Dodał, że w trybie zdalnym pracował będzie także mąż radnej, który jest wicedyrektorem w OSiR. Jak się okazuje pozytywny wynik na obecność wirusa ma dwóch pracowników olsztyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Rzecznik Zbigniew Szymula nie chciał zdradzić o kogo chodzi.

„Na szczęście nie odbywaliśmy w ostatnich dniach osobistych narad w gronie kierownictwa miasta” – dodał Grzymowicz.

reklama

Olsztyńska radna, u której w niedzielę potwierdzono zakażenie, kieruje szkołą niepubliczną ZPE, w której uczą się dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych. W rozmowie zapewniła, że w ostatnim czasie nie spotkała się z żadnym dzieckiem, a listę osób z placówki, z którymi się kontaktowała, podała służbom sanitarnym.

„Wszelkie narady i zebrania odbywaliśmy w trybie zdalnym, jest naprawdę niewielka grupa ludzi, z którą się kontaktowałam osobiście” – powiedziała radna.

„Za chwilkę odbędzie się zdalne spotkanie z gronie kierownictwa placówki, będziemy się zastanawiać nad dalszymi krokami” – powiedziała radna. Przyznała, że rozważy poinformowanie o sytuacji rodziców dzieci z placówki, którą kieruje. Na razie informacji takiej nie ujawniono, rodzice dowiadują się o niej poczta pantoflową.

Służby sanitarne, które poinformowały w poniedziałek o czterech szkołach, w których wykryto zakażenie u nauczycieli czy uczniów, nie informowały o przypadku zakażonej dyrektorki – radnej. W poniedziałek po południu nie udało się skontaktować z kierownictwem sanepidu.

„Ja współpracuję z sanepidem, może służby sanitarne nie widziały powodu, by wymieniać naszą szkołę. Kilka osób z placówki jest na kwarantannie” – przyznała radna. W rozmowie powiedziała, że zakażenie przechodzi bezobjawowo, koronawirusa wykryto u niej po tym, gdy służby sanitarne badały osoby uczestniczące w weselu, które stało się nowym ogniskiem koronawirusa w regionie.

Przeczytaj także:

reklama
źródłoPAP

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


2 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Przeczytaj także: